Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKP Intercity chce sprzedać długi pasażerów

0
Podziel się:

PKP Intercity chce uzyskać jak najwięcej za wierzytelności za jazdę na gapę i nieopłacony przewóz rzeczy.

PKP Intercity chce sprzedać długi pasażerów
(tcy77/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
bECmzoBh

PKP Intercity rozpisało przetarg na zbycie wierzytelności przysługujących spółce z tytułu * nieuiszczonych opłat za bilety, przewóz rzeczy i zwierząt albo kary za zatrzymanie pociągu *. Cena wywoławcza długów podróżnych to 1,78 mln zł.

Jedynym kryterium wyboru oferenta będzie cena - PKP Intercity wybierze tego, kto zaoferuje najwięcej. Oferty można składać pisemnie do 25 kwietnia, do godz. 11.30. Otwarcie kopert zaplanowano na południe tego samego dnia.

Warunkiem wzięcia udziału w przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 1 proc. ceny wywoławczej netto, czyli 17,8 tys. zł.

bECmzoBj

W zeszłym roku pociągami PKP Intercity podróżowało około 36,6 mln pasażerów. To o 1,5 proc. mniej niż w 2010 r. Praca przewozowa (wyraża się ją w pasażerokilometrach, jeden pasażerokilometr to przewóz jednego pasażera na odległość jednego kilometra) wykonana przez pociągi PKP Intercity wyniosła w 2011 r. 8,27 mld pasażerokilometrów.

W rozkładzie jazdy 2011/2012 PKP Intercity uruchamia 341 pociągów w komunikacji krajowej, w tym: 26 pociągów kategorii Express InterCity, 44 pociągi kategorii Express, oraz 271 pociągów TLK. Przewoźnik obsługuje też 50 pociągów w komunikacji międzynarodowej.

O kolejach czytaj więcej w Money.pl
Wstrząsające liczby. Tego nie wiesz o polskiej kolei Przed wojną między dużymi polskimi miastami jeździło się nawet dwa razy szybciej.
Finansiści zlikwidują PKP? Czystki Nowaka _ Koniec kadencji ministra, będzie oznaczał przygotowania do gaszenia światła w kolejowym molochu _ - mówią specjaliści.
Bieńkowska: Na kolei pracuje armia i nic z tego nie wynika Minister Rozwoju Regionalnego mówi o tym, dlaczego jest fanką PKP.
bECmzoBK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)