Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKP Intercity pod kreską. Strata140 mln zł?

0
Podziel się:

Kolejowy przewoźnik 2011 rok chce zamknąć ze stratą nie
większą niż 45 mln zł.

PKP Intercity pod kreską. Strata140 mln zł?
(derived_/CC/Flickr)
bECGObnV

Kolejowy przewoźnik 2011 rok chce zamknąć ze stratą nie większą niż 45 mln zł. Zdaniem prezesa* PKP Intercity Janusza Malinowski*,ego w tym roku nie ma przesłanek do prywatyzacji przewoźnika.

Malinowski został prezesem spółki pod koniec marca. Zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Mędzę, który pod koniec stycznia zrezygnował z powodów osobistych.

Prezes powiedział, że po zeszłym i tym roku, w których spółka odnotuje stratę, w 2012 r. chce zacząć odnotowywać zyski._ - Kierunek redukcji kosztów jest już bardzo ograniczony i tu w zasadzie jest małe pole manewru, dalsze kroki w tym kierunku mogą jeszcze dotyczyć np. optymalizacji kosztów działania kas czy też złomowania zbędnego taboru. Generalna poprawa wyników zależeć będzie przede wszystkim od polepszenia strony przychodowej spółki _ - zapowiedział Malinowski.

bECGObnX

Jego zdaniem pierwszy prawdziwy sprawdzian zacznie się latem. _ - Jeśli na lato przedstawimy dobrą ofertę, to mamy szansę zwiększyć przychody. W tej chwili wszystkie wysiłki zmierzają w tym kierunku, żeby przygotować jak najwięcej sprawnego taboru na okres letni _ - wyjaśnił. Dodał, że nowej wakacyjnej oferty pasażerowie mogą spodziewać się w związku z korektą rozkładu jazdy, która wejdzie w życie 1 czerwca.

Prezes nie planuje w najbliższym czasie znacznej redukcji zatrudnienia. _ - Właśnie zakończył się program dobrowolnych odejść. Skorzystało z niego 641 osób. W tej chwili nie planujemy żadnych działań dodatkowych, związanych z redukcją zatrudnienia. Oczywiście zatrudnienie będzie się zmniejszać, ale będą to głównie naturalne odejścia, np. przejścia na emerytury _ - wyjaśnił.

Na koniec 2010 r. w spółce pracowało 8 tys. 270 osób. _ - Średnioroczne zatrudnienie na ten rok planujemy na poziomie 7 tys. 720 pracowników _ - powiedział.

Pytany o możliwy termin prywatyzacji PKP Intercity Malinowski odpowiedział, że jego zdaniem _ w tym roku nie ma do niej przesłanek _. O odłożeniu planowanej prywatyzacji przewoźnika mówił na początku roku wiceminister infrastruktury odpowiedzialny w resorcie za kolej Andrzej Massel. Wiceminister mówił wtedy, że PKP Intercity musi najpierw _ podbudować swoją reputację _.

bECGObod

_ - Poprawa reputacji PKP Intercity jest nieodłącznie powiązana z zadowoleniem pasażerów. Żeby pasażerowie byli zadowoleni, to musimy mieć odpowiednią ilość wagonów i zapewnić odpowiedni standard podróżowania w tych wagonach. Jeżeli spełni się te dwa warunki i doda się do tego ciekawe oferty zachęcające do podróżowania, to myślę, że reputacja spółki się poprawi _ - powiedział prezes.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t96164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zwiazki;na;kolei;chca;referndum;strajkowego,199,0,795847.html) Związki na kolei chcą referndum strajkowego Związkowcy chcą gwarancji pracowniczych ze względu na prywatyzację spółek Grupy PKP.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t98957.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/porzadki;na;kolei;odzyskac;reputacje,183,0,761271.html) Porządki na kolei. "Odzyskać reputację" Już w tym roku możliwe jest zakończenie prywatyzacji PKP Cargo.
bECGOboy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)