Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKP Intercity podpisuje porozumienie z Czechami

0
Podziel się:

Czeskie koleje państwowe CzD i polska spółka kolejowa PKP Intercity podpisały dziś w Pradze memorandum o szerszej współpracy.

PKP Intercity podpisuje porozumienie z Czechami
(eisenbahner/CC BY 2.0/Flickr)
bEDKKPjF

Czeskie koleje państwowe CzD i polska spółka kolejowa PKP Intercity podpisały dziś w Pradze memorandum o szerszej współpracy. Obie strony wyraziły wolę stworzenia lepszej oferty, w tym wspólnych promocji, a także sposobu informowania o swych usługach.

Jak poinformował PAP rzecznik CzD, w związku z memorandum powstanie grupa robocza, która będzie przygotowywać i koordynować wspólne projekty.

Obecnie między Czechami a Polską kursuje pięć stałych pociągów: trzy dzienne i dwa nocne. W latach 2012-2013 obie spółki planują wprowadzenie dwóch nowych połączeń dziennych.

bEDKKPjH

CzD przypominają, że w ostatnich 20 latach obu spółkom udało się wyraźnie skrócić czas podróży między stolicami Czech i Polski. W 1992 roku podróż nocnym pociągiem Silesia między Pragą a Warszawą trwała ponad 10 godz., obecnie połączenie Eurocity Praha pokonuje tę odległość o blisko dwie godziny krócej.

Dalsze skrócenie czasu podróży zależy od modernizacji infrastruktury kolejowej w obu krajach. Według CzD po modernizacji na wybranych odcinkach pociągi międzynarodowe mogłyby jeździć nawet z prędkością 200 km/h.

Czytaj więcej o działaniach PKP Intercity
Wracasz pociągiem? To musisz wiedzieć Od kilku dni zdecydowana większość miejscówek jest już zarezerwowana.
Nikt nie chce naprawiać wagonów PKP Jak powiedział prezes spółki Janusz Malinowski, wpłynęła tylko jedna oferta, której wartość przekroczyła kosztorys o ponad 20 proc.
Tanie bilety InterCity to tylko chwyt reklamowy? InterCity kusi promocjami na pociągi międzynarodowe. Pasażerowie skarą się jednak, że nie wiadomo, ile ich jest i kiedy się pojawią.
bEDKKPki
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)