Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKP Intercity ujawniła straty. Idą w miliony

0
Podziel się:

Z usług przewoźnika skorzystało aż 600 tysięcy osób mniej niż rok wcześniej.

PKP Intercity ujawniła straty. Idą w miliony
(Stawinski/Reporter)
bEELsgqd

Straty finansowe i mniej przewiezionych pasażerów. Spółka PKP Intercity podsumowała 2012 rok. Z zestawień wynika, że z usług przewoźnika skorzystało 600 tysięcy osób mniej niż rok wcześniej.

Zdaniem szefa spółki Janusza Malinowskiego złożyło się na to kilka przyczyn. _ - To są częste zmiany rozkładów jazdy, remonty i inwestycje w sieci - _wymienił.

Zeszły rok przewoźnik zamknął stratą finansową. Jej ostateczna wysokość nie jest jeszcze znana, ale już teraz wiadomo, że może ona przekroczyć 9 milionów złotych.

bEELsgqf

Odpowiedzialny za finanse w spółce Paweł Hordyński powiedział, że w zeszłym roku znacząco wzrosły koszty pracownicze. _ - W czasie Euro 2012 wypłacaliśmy premie za nadgodziny. Poza tym w ubiegłym roku były podwyżki, a także ponieśliśmy koszty zwolnień pracowników - _powiedział Hordyński.

Władze spółki szacują, że rok 2013 zamknie się jeszcze większą stratą, która może sięgnąć nawet stu milinów złotych. Zarząd liczy, że w 2014 roku spółka przestanie dopłacać do działalności.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezes PKP PLK ujawnił skalę strat. Szokuje Jakub Karnowski ocenił też ryzyko utraty płynności finansowej kolejowej spółki.
Szykują się utrudnienia na kolei. Zobacz gdzie Powodem jest remont na Centralnej Magistrali Kolejowej. Pociągi kursujące między Krakowem, a Warszawą będą jeździły objazdami przez Śląsk.
bEELsgqG
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)