Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKP wyda ponad 460 mln zł. Zobacz na co

0
Podziel się:

To największe tego typu zamówienie w historii spółki.

PKP wyda ponad 460 mln zł. Zobacz na co
(eisenbahner/CC BY 2.0/Flickr)
bECRcqfF

PKP Intercity ogłosiło przetarg na modernizację 150 wagonów - poinformowała rzeczniczka spółki Małgorzata Sitkowska. Wyremontowane wagony mają docelowo jeździć w składach pociągów TLK kursujących pomiędzy Szczecinem a Przemyślem.

Jak poinformowała rzeczniczka, to największe tego typu zamówienie w historii spółki. Przewoźnik szacuje, że wyda na tę inwestycję ponad 460 mln zł brutto. Część pieniędzy chce uzyskać z funduszy europejskich.

Firma, która wygra przetarg, będzie miał 24 miesiące na realizację zlecenia. Po remoncie wagony mają być przystosowane do jazdy z prędkością 160 km/godz., a także do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz przewozu rowerów.

bECRcqfH

_ Kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty stanowić będzie cena. Oferty należy składać w terminie do dnia 24 października 2012 roku. PKP Intercity przewiduje, że cały projekt zostanie zrealizowany do 2015 roku _ - poinformowała Sitkowska.

Jak wynika z komunikatu spółki, przewoźnik planuje wkrótce ogłosić przetarg na zakup 10 lokomotyw spalinowych, a wartość netto prowadzonych przez spółkę inwestycji to ponad 2,5 mld zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec ulg dla emerytów. Oszczędzą 27 mln Teraz emeryci będą musieli dopłacać od 140 do 160 złotych, żeby dostać zniżkę w PKP.
PKP wyda niemal 200 milionów. Zobacz, na co PKP Intercity kupi 25 nowych wagonów pasażerskich, które od 2014 r. będą jeździć na trasie Wrocław - Poznań - Bydgoszcz - Gdynia.
Szykują kolejną zmianę rozkładu jazdy na kolei PKP Intercity wprowadza zmiany z powodu modernizacji szlaków kolejowych.
bECRcqgi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)