Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jan Płaskoń
|

Płaskoń: Niech Polacy wracają z Egiptu

0
Podziel się

Bo jak coś złego się im przytrafi, to znów wszystkiemu winien będzie Tusk.

Płaskoń: Niech Polacy wracają z Egiptu
bDKnFNDV

Niech ci nasi wczasowicze wracają z Egiptu. Bo jak się nie daj Boże coś złego im przytrafi, to znów wszystkiemu winien będzie Tusk z Komorowskim. Rewolucja rozlewa się z Kairu na pośledniej wielkości ośrodki i lada moment dobre rady polskiego MSZ mogą okazać się przysłowiową kulą w płot.

Pod meczetem w Hurgadzie tłum pokazał już pierwsze oznaki wściekłości. Centrum miasta dzieli od strefy kurortów niespełna pół godziny spacerkiem. Jeśli agresja biedoty skieruje się przeciw bogaczom z rozgrzanych plaży, wojsko nie zdoła ochronić wypasionych hoteli. Tym bardziej, że zachowanie armii trudno przewidzieć. W Tunezji część żołnierzy przeszła na stronę ludu w pierwszych dniach rewolucji.

A wtedy Jarosław Kaczyński będzie mógł powiedzieć, że gdyby on był premierem, to Polacy nie znaleźliby się w Egipcie. Prezes Prawa i Sprawiedliwości opanował do perfekcji metodę bałamucenia zdezorientowanej opinii publicznej przy pomocy podprogowych sygnałów, będących kwintesencją tezy, że polityka w wykonaniu przeciwnika jest zabójcza.

bDKnFNDX

Ostatnio szef PiS przeprowadził na antenie Radia Maryja wywód, z którego ma wynikać, że Bronisław Komorowski odpowiada moralnie za śmierć co najmniej trzech ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Ówczesny marszałek sejmu nie zgodził się bowiem na przełożenie terminu jakiegoś głosowania i owa trójka (a być może nawet piątka) musiała wsiąść do samolotu, mimo że planowała podróż do Katynia pociągiem. Komorowski postąpił tak oczywiście ze względu na genetycznie zaprogramowaną wrogość wobec partii braci Kaczyńskich.

Ciekawe, że prezes PiS, gdybając na temat tragedii smoleńskiej, nie uwzględnia w ogóle okoliczności, które należałoby obowiązkowo wziąć pod uwagę choćby ze względu na charakter anteny, poprzez którą rozpowszechnia swoje opinie. Pokazano je przejmująco np. w filmie _ Oszukać przeznaczenie _. Wszechobecne na kartach Biblii prowadzą do jednoznacznego wniosku, że nie da się uciec przed tym, co zapisano nam na górze.

W polityce wszystko jednak względne jest. A do tego – bezgranicznie bałwochwalcze. Jarosław Kaczyński z pełnym zadufaniem twierdzi, że gdyby był premierem, to nie doszłoby do katastrofy TU-154. Chciałyby się zatem usłyszeć, dlaczego w okresie premierostwa prezesa PiS zginęła Barbara Blida, skoro taki z niego perfekcjonista? I dlaczego 65 osób poniosło śmierć pod zawalonych dachem hali w Katowicach, gdy za bezpieczeństwo kraju odpowiadała partia prezesa Kaczyńskiego?

Polityczna względność powoduje czasem sytuacje arcykomiczne. Kiedy przed laty szwadrony Leppera wrzeszczały, że Balcerowicz musi odejść, nikomu chyba nie przyszło do głowy, że kiedyś podobne życzenie podniesie Platforma Obywatelska.Krytyka poczynań rządu Donalda Tuska przez autora polskich przemian ustrojowych wywołuje u liderów PO nieskrywaną wściekłość. Jeszcze kilka wystąpień i prof. Balcerowicz znów usłyszy, że powinien czym prędzej spadać tam, gdzie pieprz rośnie.

bDKnFNEd
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t130014.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wolny;egipt;wybralby;islamskich;fundamentalistow,107,0,762219.html) Wolny Egipt wybrałby islamskich fundamentalistów Niepisaną doktryną Europy jest wspieranie arabskich dyktatorów. Oni gwarantują bezpieczeństwo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/t130324.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/na;ulicach;egiptu;wojsko;msz;nie;jedzcie;tam,93,0,762205.html) Na ulicach Egiptu wojsko. MSZ: Nie jedźcie tam! W Kairze, Aleksandrii i Suezie prezydent Hosni Mubarak ogłosił godzinę policyjną.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t130123.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/egipt;wrze;demonstracje;aresztowania;ofiary,228,0,761572.html) Egipt wrze. Demonstracje, aresztowania, ofiary Do kraju wraca Mohamed El Baradei. Czy będzie w stanie stanąć na czele zjednoczonej opozycji?
bDKnFNEy
KOMENTARZE
(0)