Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Platforma przejęła pisowską mentalność"

0
Podziel się:

Ryszard Kalisz: Myślą, że zjawiska społeczne można zlikwidować tylko przez karanie i strach.

"Platforma przejęła pisowską mentalność"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ryszard Kalisz ostro krytykuje Platformę Obywatelską za projekt walki z zagrożeniami na drogach przy pomocy fotoradarów. _ - Platforma zapisała się do PiS-u. Przyjęła pisowską mentalność, w której zjawiska społeczne można zlikwidować tylko przez karanie i strach. A społeczeństwo wolnych ludzi nie może funkcjonować na zasadzie strachu - _ mówił poseł SLD w Radiu ZET.

Gość Moniki Olejnik wskazał, że fotoradary są ustawiane nie tam, gdzie mogą poprawić bezpieczeństwo, ale tam, gdzie będą przynosić największe zyski z mandatów. _ – Jest trzypasmowa jezdnia, stoi radar, a dopiero kilometr dalej jakiś zakręt. To jest błąd i pisowska mentalność państwa, w którym obywatelami się rządzi strachem – _stwierdził Ryszard Kalisz.

Poseł SLD ocenił, że _ fotoradary mogą być, ale to nie może być akcja, żeby zdobyć pieniądze _. – _ Są miejsca, gdzie powinien być fotoradar. Chodzi o intencję. To jest złośliwość tych, którzy ustawiają fotoradary nie dla poprawy bezpieczeństwa, ale po to, żeby ludzie się dali złapać. Urzędnik myśli, że się zasłuży swoim przełożonym, jeśli będzie łapał obywateli i wychowywał ich na strachu – _stwierdził Ryszard Kalisz.

Kalisz na prezydenta?

_ - Żadnej decyzji nie podjąłem, ta dyskusja toczy się obok mnie – _powiedział Ryszard Kalisz, pytany o plotki na temat jego decyzji o starcie w wyborach prezydenckich za trzy lata. _ - Bardzo mi miło, że ta dyskusja trwa - _ przyznał.

Dzisiejszy _ Gość Radia ZET _ dodał, że Bronisław Komorowski pogratulował mu drugiego miejsca w sondażu zaufania do polityków, w którym Kalisz zajął miejsce właśnie za prezydentem. _ - Rozmawiałem z panem prezydentem w czasie pogrzebu Teresy Torańskiej i przepraszam bardzo, ale jak zawsze i wszystkich rozmów niepublicznych nie powtarzam na antenie stacji – _odpowiedział, pytany czy rozmawiał z prezydentem o możliwej rywalizacji o Pałac Prezydencki.

Czytaj więcej w Money.pl
Ziobro chce 80 proc. fotoradarów mniej W ich opinii fotoradary są stawiane nie w miejscach niebezpiecznych, gdzie zwiększają bezpieczeństwo na drogach, lecz w miejscach, gdzie w łatwy i prosty sposób można łupić kierowców, jadących prostą drogą poza granicami miast.
Hofman za usuwaniem fotoradarów z dróg Wystarczy przejechać się po warszawskich ulicach, by zobaczyć, że fotoradary są stawiane obecnie tam, gdzie najłatwiej zrobić zdjęcie, twierdzi polityk PiS.
Minister chce wyłączyć gminne fotoradary Resort transportu zamierza ograniczyć prawo samorządów do posługiwania się fotoradarami.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)