Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kaczyński
29.10.2005 09:10

Platformę ogarnął szał destrukcji - uważa Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński uważa, że przyspieszone wybory są możliwe, jeśli "szał destrukcji opanuje Platformę do końca". Prezes PiS dodaje, że stanie się tak, jeśli PO będzie rzucała "kłody pod nogi" mniejszościowemu rządowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kaczyński, jarosław)

Jarosław Kaczyński uważa, że przyspieszone wybory są możliwe, jeśli "szał destrukcji opanuje Platformę do końca". Prezes PiS dodaje w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", że stanie się tak, jeśli PO będzie rzucała "kłody pod nogi" mniejszościowemu rządowi.

Jarosław Kaczyński zapewnia zarazem, że jego partia jest przekonana, iż w tym parlamencie można jeszcze stworzyć z Platformą Obywatelską rząd, tylko PO "musi wyjść z szoku".

"A jeżeli nie wyjdzie, pójdzie na czystą destrukcję, to w pewnym momencie może być trudna sytuacja, która skończy się przyspieszonymi wyborami" - mówi Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

Prezes PiS zapowiada również, że jego partia nie odstąpi od kandydatury Zbigniewa Wassermanna na stanowisko koordynatora służb specjalnych. Jego zdaniem fakt, że użył on prokuratury w prywatnej sprawie - złego montażu wanny w swoim domu - jest uzasadniony. Powstało zagrożenie życia domowników i była pewna podstawa do zwrócenia się z tą sprawą do prokuratury, a nie sądu cywilnego.

Prezes PiS podkreśla, że Wassermann jest jednym z najbardziej predystynowanych ludzi w Polsce do walki z potężnymi układami, będącymi powiązaniami części polityków, biznesmenów, służb specjalnych i zorganizowanej przestępczości.

Jarosław Kaczyński tłumaczy także, dlaczego zrezygnował ze stanowiska premiera. Robione przez PiS badania wykazały, że gdyby on był kandydatem na szefa rządu, to jego brat uzyskałby w wyborach prezydenckich jedynie 34 procent głosów. Jarosław Kaczyński ujawnia, że jego decyzja bardzo zdenerwowała Lecha Kaczyńskiego, który przez kilka dni nie odzywał się do niego z tego powodu.

Tagi: kaczyński, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz