Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Platyna i komórki giną na granicy

0
Podziel się:

Oszuści odkryli nową żyłę złota. Rozbieżności w deklaracjach przewozu cennych metali i telefonów wynoszą grubo ponad miliard złotych, a traci na tym budżet.

Platyna i komórki giną na granicy
(greg801/iStockphoto)
bFesnENx

Oszuści odkryli nową żyłę złota. Rozbieżności w deklaracjach przewozu cennych metali i telefonów wynoszą grubo ponad miliard złotych, a traci na tym budżet. O sprawie pisze _ Puls Biznesu _.

Na polskich granicach giną towary warte setki milionów złotych. Jest to dowód na rozkwit szarej strefy. Bowiem giną one tylko na papierze - czytamy w gazecie. Tak wynika z lektury analizy Izby Gospodarczej Metali Nieżelaznych i Recyklingu. Na podstawie danych Eurostatu wskazuje ona na rozbieżności pomiędzy deklaracjami przewozowymi polskich firm i danymi zgłaszanymi do urzędów statystycznych przez zagranicznych dostawców.

Jeśli różnice w statystykach Eurostatu faktycznie są efektem podatkowych wyłudzeń, to według wyliczeń izby metali nieżelaznych, fiskus z tytułu VAT-u w ubiegłym roku stracił na tym 84 miliony złotych.

bFesnENz
Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/m212289.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/tylko;manipulacje;rostowskiego;chronia;nas;przed;podwyzka;podatkow,1,0,1292545.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tylko manipulacje Rostowskiego chronią nas przed podwyżką podatków O tym, żeby VAT spadł do 22 procent, nie ma co nawet marzyć.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/m85958.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosnie;budzet;programow;ministra;kultury,25,0,1289753.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Budżet coraz większy. Na co pójdą pieniądze? Budżet programów ministra kultury jest wyższy o 34 mln zł w stosunku do poprzedniego roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/m190327.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/balcerowicz;krytykuje;plany;ograniczenia;ofe,231,0,1289447.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Balcerowicz krytykuje rząd za sprawę z OFE Podkreślił, że nie można karać 16 milionów Polaków, którzy oszczędzają w OFE, za nierzetelne reklamy niektórych funduszy.
bFesnEOa
KOMENTARZE
(0)