Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Play jak Netflix czy Amazon. Nawet pół roku za darmo

26
Podziel się:

Operator komórkowy właśnie startuje z nową ofertą, która działa na zasadzie subskrypcji, a nie tradycyjnej umowy - Play NEXT. Sieć jest przekonana, że to przyszłość telefonii.

Play jak Netflix czy Amazon. Nawet pół roku za darmo
(Wlodzimierz Wasyluk/ EastNews)

Bez faktur, bez rachunków, z automatyczną płatnością i bogatą ofertą dla dzwoniących i korzystających z mobilnego internetu. Play NEXT nie jest submarką sieci. To zupełnie nowa propozycja. Operator chce działać niczym znany z oferowania filmów i seriali Netflix lub gigant na rynku książek Amazon. Masz miesięczną opłatę - i tyle. I właśnie dlatego postawił na model subskrypcji. Płacisz co miesiąc, rezygnujesz z oferty kiedy chcesz. A o wszystkim decydujesz z poziomu aplikacji. Tak w skrócie wygląda Play NEXT.

Czy to się sprawdzi? Pewnie zależy to od osoby. Czteroosobowa rodzina może preferować klasyczne rozwiązania, bo dzięki pakietom płaci mniej. Właściciel jednoosobowego przedsiębiorstwa nie zrezygnuje nagle z pakietu dla firmy. Play wydaje się jednak doskonale wiedzieć, do kogo skierowana jest nowa oferta – do wszystkich, którzy po pierwsze cenią sobie jak największą niezależność (i brak umów), a po drugie są przyzwyczajeni do takiego modelu płatności. Mają Netfliksa i Spotify. Doskonale rozumieją, jak takie rozwiązania działają. Dla nich Play NEXT może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Play NEXT bez umowy

Play przekonuje, że nowa oferta to sposób na wygodne korzystanie z usług telekomunikacyjnych. Wszak w Play NEXT nie ma umów, wystarczy ściągnąć aplikację, zarejestrować się, włożyć SIM do telefonu i korzystać. To również oszczędność czasu. Nie trzeba łączyć się z infolinią, nie trzeba chodzić do salonów. Wszystko można zrobić z domu leżąc, wygodnie na kanapie.

W kwestii płatności Play postawił na pełen automatyzm. Jedna stawka, brak faktur i nie trzeba pamiętać o przelewach. Zamiast tego pieniądze są pobierane automatycznie z karty płatniczej.

Dla wszystkich klientów Play NEXT, sieć przygotowała obsługę przez dostępny 24 godziny, 7 dni w tygodniu chat z historią rozmów.

Jak dołączyć do oferty?

Zaczyna się od ściągnięcia aplikacji (dostępnej na urządzenia z systemem Android i iOS). Na dalszym etapie należy założyć konto za pomocą Facebooka lub poprzez podanie adresu e-mail i hasła. Każdy z klientów będzie mógł sam wybrać przyszły numer telefonu (w przypadku migracji z jednej sieci do drugiej oczywiście numer pozostanie bez zmian). Ci, którzy nie chcą sami decydować o numerze, mogą go oczywiście po prostu wylosować.

Założenie konta w aplikacji nie kończy sprawy - właściciele kart muszą się rejestrować. Przed zamówieniem SIM trzeba będzie podać numer PESEL lub numer paszportu bądź dowodu. Dalej wystarczy dodać kartę płatniczą i włączyć subskrypcję.

Jak płacić za Play NEXT?

Za Play NEXT nie ma innej możliwości płatności niż podpięcie karty płatniczej - nie obowiązują tutaj żadne przelewy, żadne doładowania. By to było możliwe, trzeba tylko zamówić kartę SIM (lub odebrać ją w sklepie sieci) i gotowe. Play NEXT już działa.

Po odebraniu karty pobierana jest opłata startowa 5 zł. Opłata pobierana jest od klientów wybierających nowy numer, jednak jest ona zwracana klientom na tzw. Skarbonkę. Formalnie umowa zawierana jest w chwili przeskanowania karty SIM w aplikacji Play NEXT.

Co ważne, nie trzeba pamiętać o terminach płatności. Wystarczy, że raz podepnie się kartę, a rachunki będą płacić się same. Jednocześnie, aby każdy miał pełną kontrolę kosztów - dodatkowe opłaty nie są pobierane bezpośrednio z konta.

Play NEXT wykorzystuje wspomnianą wcześniej skarbonkę, czyli wirtualny portfel, na który każdy może sam i świadomie przelać pieniądze z karty. Ze skarbonki pobierane będą pieniądze na przykład za SMS-y premium lub połączenia specjalne.

Skarbonkę doładować można wprost z karty płatniczej. Wystarczy wybrać dowolną kwotę doładowania w aplikacji (od 5 do 300 zł) lub wpisać kod doładowania 10 zł na ekranie telefonu: *110#. Każdy taki kod to kolejne 10 zł.

Cena?

Pierwsi użytkownicy, którzy przeniosą numer do Play NEXT z innej sieci, mogą skorzystać z oferty promocyjnej i nie płacić subskrypcji przez 6 miesięcy. W tej chwili, gdy wybierany jest nowy numer, obowiązuje pakiet 3 darmowych miesięcy.

Za każdy kolejny miesiąc należy zapłacić 45 zł. Co istotne - w pakiecie są nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci i na telefony stacjonarne, nielimitowane SMS-y i MMS-y oraz pakiet danych do wykorzystania. Tu warto zatrzymać się na chwilę dłużej, gdyż dostępny pakiet to aż 50 GB danych. Klient wraz z subskrypcją otrzymuje co miesiąc również Pakiet UE - do wykorzystaniu wyłącznie w roamingu UE.

NEXT za 1 zł miesięcznie

Comiesięczną opłatę można obniżyć do… 1 zł. W jaki sposób? Polecając ofertę znajomym. Play NEXT ma w sobie program lojalnościowy, dzięki któremu można wspólnie ze znajomymi zdobywać miesiące subskrypcji za symboliczną złotówkę. Zasada jest prosta: gdy ktoś dołączy z do sieci z twojego zaproszenia, to odbierze na start miesiąc subskrypcji za 1 zł. Kiedy go wykorzysta i zapłaci 45 zł za kolejny, ty odbierzesz swój promocyjny miesiąc. Nie ma limitów. Im więcej osób zaprosisz, tym dłużej cieszysz się promocją.

Jak przenieść numer do Play NEXT? W aplikacji należy wybrać opcję „przenoszę numer” i podać wszystkie dane. Kurier przywiezie kartę SIM i przygotowane dokumenty (czyli wniosek i pełnomocnictwo). Wystarczy je podpisać, oddać kurierowi i czekać. Nie trzeba powiadamiać dotychczasowego operatora o rezygnacji z usług. Przeniesienie trwa od 1 do 120 dni - w zależności od dotychczasowej oferty u innego operatora.

gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(26)
plusik36
5 lata temu
Patrząc na ofertę jako taka to nie wiem śmiać się czy płakać. Prepaid jest po to by to klient decydował jak doładowuje swoje konto.Jest od metra różnych promocji gdzie zdobywa się różne benefity. Mamy więc punkty lojalnościowe dodatkowe usługi lub promocje obniżające w zasadzie koszt zakupu ( dodatkowe złotówki). Ktoś kto decyduje się na stale korzystanie wykupuje abonament. Najgorsze rozwiązanie to tzw MIXy gdzie jesteś zobowiązany na ileś doładowań za jednorazowa korzyść. Tu mamy Największa bzdurę dostajesz iluzoryczne korzyści za cenę która przy normalnej karcie wystarcza praktycznie na dwa miesiące korzystania ( różnica 5 zl). Co tak na prawdę zyskujemy 40 GB internetu. To jest na dobra sprawę iluzja bo swego czasu pytałem się znajomych którzy maja telefony na kartę ( różni operatorzy) największa wartość zużycia danych to było aż 8 GB. Przeważnie sprawa zamyka się na poziomie do 5 GB. Czemu bo normalny użytkownik stara się podpinać do Wi Fi. Obniżanie za naganianie to też trzeba dokładnie przeczytać nie jest to takie proste i w realu kończy się na góra 5 osobach. Co do reszty opłat są takie same jak przy innych kontraktach. Chwalenie się że ma konsultanta 24/7 to co? inne usługi nie maja wsparcia w takim samym zakresie? Myślałem że chociaż będzie za darmo ale nie płać i płacz
jacek
5 lata temu
Napisali jak płacić jak korzystać jak włączyć i wyłączyć. Nie napisali jednak co. Nie wiem co za 45 zł miesięcznie dostanę.
Ola
5 lata temu
Najgorsza i najdroższa sieć jaka jest.
Jj
5 lata temu
Folx - to.juz bylo i to.duzo taniej !
Rrr
5 lata temu
Tonący brzytwy sie chwyta
...
Następna strona