Notowania

gospodarka
06.11.2018 15:51

Play jak Netflix czy Amazon. Nawet pół roku za darmo

Operator komórkowy właśnie startuje z nową ofertą, która działa na zasadzie subskrypcji, a nie tradycyjnej umowy - Play NEXT. Sieć jest przekonana, że to przyszłość telefonii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk/ EastNews)

Bez faktur, bez rachunków, z automatyczną płatnością i bogatą ofertą dla dzwoniących i korzystających z mobilnego internetu. Play NEXT nie jest submarką sieci. To zupełnie nowa propozycja. Operator chce działać niczym znany z oferowania filmów i seriali Netflix lub gigant na rynku książek Amazon. Masz miesięczną opłatę - i tyle. I właśnie dlatego postawił na model subskrypcji. Płacisz co miesiąc, rezygnujesz z oferty kiedy chcesz. A o wszystkim decydujesz z poziomu aplikacji. Tak w skrócie wygląda Play NEXT.

Czy to się sprawdzi? Pewnie zależy to od osoby. Czteroosobowa rodzina może preferować klasyczne rozwiązania, bo dzięki pakietom płaci mniej. Właściciel jednoosobowego przedsiębiorstwa nie zrezygnuje nagle z pakietu dla firmy. Play wydaje się jednak doskonale wiedzieć, do kogo skierowana jest nowa oferta – do wszystkich, którzy po pierwsze cenią sobie jak największą niezależność (i brak umów), a po drugie są przyzwyczajeni do takiego modelu płatności. Mają Netfliksa i Spotify. Doskonale rozumieją, jak takie rozwiązania działają. Dla nich Play NEXT może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Play NEXT bez umowy

Play przekonuje, że nowa oferta to sposób na wygodne korzystanie z usług telekomunikacyjnych. Wszak w Play NEXT nie ma umów, wystarczy ściągnąć aplikację, zarejestrować się, włożyć SIM do telefonu i korzystać. To również oszczędność czasu. Nie trzeba łączyć się z infolinią, nie trzeba chodzić do salonów. Wszystko można zrobić z domu leżąc, wygodnie na kanapie.

W kwestii płatności Play postawił na pełen automatyzm. Jedna stawka, brak faktur i nie trzeba pamiętać o przelewach. Zamiast tego pieniądze są pobierane automatycznie z karty płatniczej.

Dla wszystkich klientów Play NEXT, sieć przygotowała obsługę przez dostępny 24 godziny, 7 dni w tygodniu chat z historią rozmów.

Jak dołączyć do oferty?

Zaczyna się od ściągnięcia aplikacji (dostępnej na urządzenia z systemem Android i iOS). Na dalszym etapie należy założyć konto za pomocą Facebooka lub poprzez podanie adresu e-mail i hasła. Każdy z klientów będzie mógł sam wybrać przyszły numer telefonu (w przypadku migracji z jednej sieci do drugiej oczywiście numer pozostanie bez zmian). Ci, którzy nie chcą sami decydować o numerze, mogą go oczywiście po prostu wylosować.

Założenie konta w aplikacji nie kończy sprawy - właściciele kart muszą się rejestrować. Przed zamówieniem SIM trzeba będzie podać numer PESEL lub numer paszportu bądź dowodu. Dalej wystarczy dodać kartę płatniczą i włączyć subskrypcję.

Jak płacić za Play NEXT?

Za Play NEXT nie ma innej możliwości płatności niż podpięcie karty płatniczej - nie obowiązują tutaj żadne przelewy, żadne doładowania. By to było możliwe, trzeba tylko zamówić kartę SIM (lub odebrać ją w sklepie sieci) i gotowe. Play NEXT już działa.

Po odebraniu karty pobierana jest opłata startowa 5 zł. Opłata pobierana jest od klientów wybierających nowy numer, jednak jest ona zwracana klientom na tzw. Skarbonkę. Formalnie umowa zawierana jest w chwili przeskanowania karty SIM w aplikacji Play NEXT.

Co ważne, nie trzeba pamiętać o terminach płatności. Wystarczy, że raz podepnie się kartę, a rachunki będą płacić się same. Jednocześnie, aby każdy miał pełną kontrolę kosztów - dodatkowe opłaty nie są pobierane bezpośrednio z konta.

Play NEXT wykorzystuje wspomnianą wcześniej skarbonkę, czyli wirtualny portfel, na który każdy może sam i świadomie przelać pieniądze z karty. Ze skarbonki pobierane będą pieniądze na przykład za SMS-y premium lub połączenia specjalne.

Skarbonkę doładować można wprost z karty płatniczej. Wystarczy wybrać dowolną kwotę doładowania w aplikacji (od 5 do 300 zł) lub wpisać kod doładowania 10 zł na ekranie telefonu: *110#. Każdy taki kod to kolejne 10 zł.

Cena?

Pierwsi użytkownicy, którzy przeniosą numer do Play NEXT z innej sieci, mogą skorzystać z oferty promocyjnej i nie płacić subskrypcji przez 6 miesięcy. W tej chwili, gdy wybierany jest nowy numer, obowiązuje pakiet 3 darmowych miesięcy.

Za każdy kolejny miesiąc należy zapłacić 45 zł. Co istotne - w pakiecie są nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci i na telefony stacjonarne, nielimitowane SMS-y i MMS-y oraz pakiet danych do wykorzystania. Tu warto zatrzymać się na chwilę dłużej, gdyż dostępny pakiet to aż 50 GB danych. Klient wraz z subskrypcją otrzymuje co miesiąc również Pakiet UE - do wykorzystaniu wyłącznie w roamingu UE.

NEXT za 1 zł miesięcznie

Comiesięczną opłatę można obniżyć do… 1 zł. W jaki sposób? Polecając ofertę znajomym. Play NEXT ma w sobie program lojalnościowy, dzięki któremu można wspólnie ze znajomymi zdobywać miesiące subskrypcji za symboliczną złotówkę. Zasada jest prosta: gdy ktoś dołączy z do sieci z twojego zaproszenia, to odbierze na start miesiąc subskrypcji za 1 zł. Kiedy go wykorzysta i zapłaci 45 zł za kolejny, ty odbierzesz swój promocyjny miesiąc. Nie ma limitów. Im więcej osób zaprosisz, tym dłużej cieszysz się promocją.

Jak przenieść numer do Play NEXT? W aplikacji należy wybrać opcję „przenoszę numer” i podać wszystkie dane. Kurier przywiezie kartę SIM i przygotowane dokumenty (czyli wniosek i pełnomocnictwo). Wystarczy je podpisać, oddać kurierowi i czekać. Nie trzeba powiadamiać dotychczasowego operatora o rezygnacji z usług. Przeniesienie trwa od 1 do 120 dni - w zależności od dotychczasowej oferty u innego operatora.

Tagi: gospodarka, gospodarka polska, play
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-11-2018

J24I następna zawoalowana nagonka do zakładania kont na facebooku jakie to małe i jeszcze dostęp do karty i co jeszcze nr pesel i hulaj dusza po kredyty … Czytaj całość

09-11-2018

maciejto wszystko jest w nju mobile, umowy w zasadzie brak, koszt 39zł. rozmowy wszystkie i do wszystkich darmowe, a i po 2 latach mam 60 GB internetu

09-11-2018

ppA czym niby to się różni od pre-paidów?

Rozwiń komentarze (26)