Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pll lot
18.12.2012 20:28

PLL LOT ogłosi konkurs na nowego prezesa

Rada nadzorcza PLL LOT podjęła uchwałę o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa spółki - poinformowało dziś biuro prasowe przewoźnika.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)

Rada nadzorcza PLL LOT podjęła uchwałę o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa spółki - poinformowało dziś biuro prasowe przewoźnika.

Ponadto rada nadzorcza PLL LOT postanowiła o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko członka zarządu spółki ds. handlowych.

Ogłoszenie konkursowe zostanie opublikowane 21 grudnia br. w prasie oraz na stronie internetowej www.lot.com.

Do czasu rozstrzygnięcia konkursu obowiązki prezesa LOT pełni Zbigniew Mazur, a zarząd przewoźnika liczy teraz trzy osoby.

W ubiegłym tygodniu rada nadzorcza spółki odwołała prezesa LOT Marcina Piróga (na zdj.). Poinformowała, że przyczyną podjęcia decyzji o zmianach w składzie zarządu była ocena pracy prezesa Piróga i _ funkcjonowania spółki w otoczeniu zewnętrznym i wewnętrznym _.

Wcześniej zarząd przewoźnika, w związku z trudną kondycją finansową spółki, wystąpił do ministra skarbu o przyznanie pomocy PLL LOT w wysokości 400 mln zł w pierwszej transzy. MSP poinformowało, że przygotowuje się do udzielenia spółce pomocy publicznej. Szef resortu skarbu Mikołaj Budzanowski informował, że resort pozytywnie ocenia wniosek LOT, a skala pomocy wyniesie kilkaset milionów złotych.

Dziś Komisja Europejska otrzymała wniosek dotyczący udzielenia przez polski rząd pomocy publicznej dla PLL LOT. Teraz KE bada, czy pomoc będzie dopuszczalna - zgodnie z zasadami konkurencji w UE.

LOT za 2011 r. odnotował 145,5 mln zł straty. W 2010 r. strata miała wysokość 163,1 mln zł. W bieżącym roku spółka planowała zysk w wysokości 52,5 mln zł.

Skarb Państwa ma 67,97 proc. akcji LOT, TFS Silesia - 25,1 proc., pozostałe 6,93 proc. należy do pracowników.

Czytaj więcej w Money.pl
Dreamliner, gry wideo i darmowy alkohol - _ To historyczny moment, na który czekała nie tylko spółka, ale i Polska _ - cieszy się prezes Marcin Piróg.
Darmowy alkohol podczas długich rejsów samolotami LOT-u Wprowadzenie płatnego alkoholu w 2010 roku linie lotnicze tłumaczyły tym, że nie wszyscy pasażerowie prosili o napoje z procentami, podczas gdy ich koszt uwzględniony był w każdym bilecie.
Prezes LOT przyznaje: Nie przyszedłem tu dla pieniędzy O wynikach spółki, sprzedaży Eurolotu i kłopotach z prywatyzacją polskich linii lotniczych Money.pl rozmawia z Marcinem Pirógiem.
Tagi: pll lot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz