Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Po wielkiej aferze został prawny bubel

0
Podziel się:

Nowelizacja ustawy hazardowej zamiast ograniczyć nielegalny hazard w internecie, wprowadza dodatkowy zamęt - pisze "Puls Biznesu".

Po wielkiej aferze został prawny bubel
(lisegagne/iStockphoto)

Nowelizacja ustawy hazardowej zamiast ograniczyć nielegalny hazard w internecie, wprowadza dodatkowy zamęt.

Nowelizacja ma umożliwić polskim bukmacherom oferowanie zakładów w sieci i ograniczyć szarą strefę zagranicznych serwisów z e-hazardem. Jednocześnie ministerstwo finansów liczy, że zagraniczne serwisy będą musiały rejestrować działalność w Polsce i tu płacić podatki.

Jednak, jak pisze _ Puls Biznesu _, żaden z europejskich operatorów, zarejestrowanych w rajach podatkowych, nie jest tym zainteresowany. Zdaniem ekspertów, mimo zakazu e-hazardu nie da się wyegzekwować poszanowania prawa od łamiących polską ustawę.

Dodatkowo, według gazety, nowelizacja zawiera buble legislacyjne, wśród nich zapis, który może zaowocować wycofaniem z rynku wszystkich automatów lub pozwami graczy, którzy przegrają na nich więcej niż 25 procent. Zapis dotyczy wprowadzonego progu minimalnej wypłacalności wygranych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/30/t84766.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ministerstwo;chce;zakazac;pokera;w;sieci;branza;przeciw,231,0,867303.html) Ministerstwo chce zakazać pokera w sieci. Branża przeciw _ Poker, który jest grą umiejętności nie powinien być zakazany w internecie _ - uważają przedstawiciele branży. Nie zgadza się z nimi wiceminister finansów Jacek Kapica, powołując się na wyroki sądów i trybunałów oraz ochronę przed uzależnieniami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t82648.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/koniec;hazardu;w;sieci;ustawa;podpisana,137,0,853129.html) Koniec hazardu w sieci. Ustawa podpisana Nowelizacja zakłada m.in. zakaz organizowania i uczestnictwa w grach hazardowych w internecie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)