Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
16.06.2012 08:16

Podatek od wydobycia węglowodorów. Trwają prace

Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Środowiska chcą opublikować projekt podatku jeszcze w czerwcu - poinformował wczoraj dziennikarzy minister środowiska Marcin Korolec.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

*Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Środowiska chcą opublikować projekt podatku od wydobycia węglowodorów jeszcze w czerwcu - poinformował w piątek dziennikarzy minister środowiska Marcin Korolec. *

_ - Jeszcze trwają prace nad projektem podatku od wydobycia węglowodorów. Chciałbym, żeby projekt został opublikowany jeszcze w czerwcu _ - powiedział minister środowiska. Ministerstwo Środowiska pierwotnie planowało, że upubliczni projekt 13 czerwca, jednak konferencja w tej sprawie została odwołana, a nowego terminu nie podano.

_ - Rząd, zgodnie z tym, co mówiliśmy, pokaże projekt podatku od wydobycia węglowodorów do końca tego miesiąca. Nie jest to pilna sprawa ze względów budżetowych. Chcemy pokazać inwestorom realia, w których będą działać _ - powiedział dziennikarzom wiceminister finansów Maciej Grabowski._ - Mówiliśmy o 2015 roku jako dacie wejścia podatku w życie _ - dodał.

Minister skarbu Mikołaj Budzanowski nie chciał komentować przesunięcia terminu publikacji projektu ustawy węglowodorowej przez resort środowiska. Zapewnił, że dokument ten ma duże znaczenie dla firm prowadzących prace poszukiwawcze._ - Najważniejsze, by były ułatwiające procedury, które będą dawały zachętę do intensywnych inwestycji w najbliższych latach _ - powiedział Budzanowski.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd ujawnił, ile zarobił na podwyżce VAT-u Dochody budżetu państwa w 2011 r. były wyższe o 1,6 proc. od prognozowanych w ustawie budżetowej.
Rząd się myli. Czeka nas drożyzna i wyższe bezrobocie Plan finansowy państwa na najbliższe lata to tylko papier, tak dobrze z polską gospodarką nie będzie. Zobacz raport Money.pl.
To już niemal pewne. 300 tys. rodzin straci Na planowanych zmianach ma natomiast skorzystać budżet państwa i samorządów.
Tagi: podatki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz