Według firmy doradczej Alto świadczy to również o istotnej roli sądów administracyjnych w procesie kontroli stosowania prawa podatkowego. Eksperci jak co roku przeanalizowali te wyroki, które budzą największe wątpliwości wśród przedsiębiorców i doradców podatkowych. Na tej podstawie powstał ranking tych najbardziej kontrowersyjnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
moje imię
2018-04-16 08:10
Prawo podatkowe jest do napisania od nowa. Powinno być jasne, spójne i nie dawać żadnej, absolutnie żadnej możliwości dowolnej interpretacji przez urzędnika. Nobla temu kto w Polsce jest w stanie to zrobić
splik
2018-04-16 07:17
"W zeszłym roku wydano w Polsce ponad 27 tys. wyroków w sprawach podatkowych. Aż 25 proc. z nich zostało potem uchylonych przez WSA."
Kto??? wydał te "wyroki" uchylone przez WSA. Wiedzą Autor za bardzo nie grzeszy.
Miro_z_wawy
2018-04-15 10:44
Tylko tyle, a podatek za odszkodowania i zadośćuczynienie dla odchodzących z pracy za porozumieniem z PDO. Najgłupsze z najgłupszych - to fakt, że najpierw się wprowadza przepisy w 2014 wprowadzające te zmiany i zachęcających do odejścia, potem po latach - twierdzi się, że to nie jest już odszkodowanie - bo w 2014 chodziło o kc a w 2016 o kp, a w kp nie ma odszkodowań - robienie w trąbę uczciwych ludzi. Politycy to ludzie bez honoru i jaj, nie ma dziecka - które by nie zrozumiało, że jest robione w trąbę, nie mówiąc o dorosłych jego rodzicach, okradanych w ten sposób. Następna sprawa to tzw. "ulga meldunkowa", brak oświadczenia, że miałeś zameldowanie 5 lat w mieszkaniu i kolejny haracz od niczego ... .
Pokaż wszystkie komentarze (11)