Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podatki: Będzie ulga na starość?

0
Podziel się:

Jest pomysł na zachętę do odkładania na emeryturę. Ma być nim ulga w podatku.

Podatki: Będzie ulga na starość?
(PAP/Salome Kegler)
bFgkCXat

Jest pomysł na zachętę do odkładania na emeryturę - informuje "Puls Biznesu". Będzie ulga w podatku. Jeśli uda się zebrać 100 tysięcy podpisów, a Sejm powie tak.

Przyszła emerytura z dwóch filarów będzie o połowę niższa od ostatniej pensji. Różnica między dochodami będzie więc w przyszłości większa niż dziś. Eksperci przekonują: jedyną szansą na spokojną starość jest samodzielne oszczędzanie.

ZOBACZ TAKŻE: Oblicz swoja emeryturę z OFE i ZUSPolitycy nie robią nic, by do tego zachęcić - uznała grupa osób z rynku finansowego i wzięła sprawę w swoje ręce.

bFgkCXav

"Przygotowujemy obywatelską inicjatywę ustawodawczą na rzecz wprowadzenia ulgi podatkowej dla oszczędzających samodzielnie na emeryturę. W lutym skończymy konsultacje nad projektem ustawy i rozpoczniemy zbieranie podpisów. Jeśli się uda, nowe prawo mogłoby obowiązywać od stycznia 2009 roku" - mówi Adam Sankowski prezes Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych.

Inicjatywa ustawodawcza to rzadkość. Pod projektem trzeba zebrać 100 tysiecy podpisów. Udało się to kilka razy, ale żadna ustawa nie została przez Sejm przyjęta. Inicjatorzy ulgi wierzą, że tym razem będzie inaczej. Mają bowiem poparcie ekspertów i branży ubezpieczeniowej.

bFgkCXaW
podatki
emerytury
wiadomości
KOMENTARZE
(0)