Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki w polsce
22.06.2013 11:36

Podatki w Polsce. Dziś dzień wolności podatkowej

W tym roku musieliśmy pracować 173 dni na opłacenie wszystkich danin dla państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(arrakasta - Fotolia.com)

Podatki w naszym kraju są źle wykorzystywane - mówią ekonomiści w dniu wolności podatkowej. Gdyby Polacy od początku roku wszystkie zarobione pieniądze oddawali państwu, to od dziś pracowaliby na siebie.

Eksperci przekonują, że w Polsce podatki są zbyt wysokie i źle wydawane. Tak uważa Robert Gwiazdowski z Centrum imienia Adama Smitha, które oblicza kiedy w Polsce przypada dzień wolności podatkowej.

- _ Wykorzystujemy je też na przygotowanie nowych ustaw podatkowych, które mają jeszcze bardziej pognębić podatników. Pieniądze na przygotowanie tych ustaw pochodzą oczywiście od tychże podatników, którzy sami płacą za opracowanie koncepcji, jak mają płacić więcej _ - twierdzi Robert Gwiazdowski.

Przykładów marnotrawienia pieniędzy można wskazać więcej - dodaje inny ekspert Centrum- Andrzej Sadowski. - _ Te same pieniądze są w innych krajach znacznie efektywnej wydawane i obywatel nie musi tak jak w Polsce, kiedy zabiera mu się pieniądze na składkę zdrowotną i publiczną służbę zdrowia, gdy chce z niej skorzystać - okazuje się, że to jest niemożliwe. Musi wtedy jeszcze raz wyciągać pieniądze i płacić, żeby sfinansować wizytę w prywatnym gabinecie _ - Sadowski podaje przykład.

Centrum imienia Adama Smitha oblicza dzień wolności podatkowej w Polsce od 1994 roku. Pierwszy raz wyznaczono go w Stanach Zjednoczonych w 1900 roku i wówczas przypadł na koniec stycznia.

Czytaj więcej w Money.pl
Ponad 170 dni pracujemy na rzecz państwa Pojutrze wypada Dzień Wolności Podatkowej i symbolicznie od tego dnia statystyczny Kowalski zaczyna zarabiać na siebie i rodzinę.
Jakie zmiany w podatkach planuje prezydent? Prezydent wraz z żoną Anną Komorowską spotkali się w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki z mieszkańcami miasta.
Fiskus szybciej odzyska należności. Od kogo? Sejmowa komisja finansów zaproponowała dzisiaj 17 poprawek do nowelizacji ordynacji podatkowej oraz ustawy o kontroli skarbowej.
Tagi: podatki w polsce, składki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, podatki, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz