Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podatki w Polsce. Fiskus będzie ścigał dłużników nawet za granicą

0
Podziel się

Zagraniczna egzekucja będzie możliwa także po upływie 10 lat od terminu płatności podatku, jeżeli przemawia za tym ważny interes publiczny.

Podatki w Polsce. Fiskus będzie ścigał dłużników nawet za granicą
(Wawok/REPORTER)
bDyZFZbF

Polski urząd skarbowy może teraz sprawniej ściągać zaległość z zagranicznego konta bankowego czy nieruchomości. Zrobi to też na prośbę instytucji innego kraju - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Jak czytamy w gazecie, w życie weszły przepisy, które ułatwiają ściąganie polskich podatków z majątku zgromadzonego poza granicami kraju. Chodzi o ustawę z 11 października tego roku o wzajemnej pomocy przy dochodzeniu podatków, należności celnych i innych należności pieniężnych.

Polski fiskus w praktyce ma możliwość ściągnięcia zaległości między innymi z tytułu PIT, CIT, VAT, akcyzy, PCC czy podatku od nieruchomości. Dotyczy to należności, których wysokość wynosi co najmniej półtora tysiąca euro, przy czym od terminu ich płatności nie upłynęło 5 lat, a w określonych wypadkach 10. Zagraniczna egzekucja będzie możliwa także po upływie 10 lat od terminu płatności podatku, jeżeli przemawia za tym ważny interes publiczny.

bDyZFZbH
Czytaj więcej w Money.pl
Raport Deloitte. Polski system podatkowy zostanie uszczelniony Specjaliści podkreślili, ze zmiany będą dotyczyć wszystkich branż, w tym m.in.: branży deweloperskiej, w której zakładanie takich spółek było dość powszechne.
Podatek niezgodny z prawem? Trybunał... Naczelny Sąd Administracyjny skierował pytanie do Trybunału Konstytucyjnego o zgodność z konstytucją przepisów dotyczących opodatkowania tzw. nieodpłatnych świadczeń.
Kierowcy płacą na drogi dwa razy więcej niż powinni Tylko w tym roku za ich pieniądze można by wybudować dodatkowo blisko pół tysiąca kilometrów autostrad.
bDyZFZci
KOMENTARZE
(0)