Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podatki w Polsce. Masz garaż, płać podatek za luksus

0
Podziel się

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji chce wprowadzić zasadę, zgodnie z którą za garaż - wszyscy, bez wyjątku - będą płacić według wyższej stawki.

Podatki w Polsce. Masz garaż, płać podatek za luksus
(Lars K. Jensen/CC/Flickr)
bDBhPXFh

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji szykuje podwyżki podatku od garaży. Właścicieli domów propozycje resortu mogą kosztować nawet 300 złotych więcej rocznie niż dziś - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Resort przygotował projekt, który nie tylko nie kończy dyskusji o podatku od garaży, ale jeszcze ją podgrzewa. Obecnie tylko część podatników płaci podatek od nieruchomości za garaż według 10-krotnie wyższej stawki niż za mieszkanie. Właściciele domów w ogóle nie mają z tym problemu - jeśli garaż jest w bryle budynku, płacą według niższej stawki, jak za mieszkanie. Ministerstwo chce jednak wprowadzić zasadę, zgodnie z którą za garaż - wszyscy, bez wyjątku - będą płacić według wyższej stawki.

Dla właścicieli mieszkań i domów oznacza to roczną podwyżkę podatku od nieruchomości o co najmniej 100 złotych. Oczywiście im większy garaż, tym większa podwyżka.

bDBhPXFj

Czytaj więcej w Money.pl

bDBhPXFK
KOMENTARZE
(0)