Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podkarpackie: 13 gmin chce razem wybierać dostawcę energii

0
Podziel się:

Jak poinformowała burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska, dotąd gminy same zamawiały dostawę energii.

Podkarpackie: 13 gmin chce razem wybierać dostawcę energii
bESDjgMl

Wynegocjowanie niższych cen energii elektrycznej to główny cel porozumienia, które zawarło 13 samorządów zrzeszonych w Związku Gmin Dorzecza Wisłoki z siedzibą w Jaśle (Podkarpackie). Gminy zamierzają razem zorganizować przetarg na wybór dostawcy energii.

Przygotowaniem wspólnej oferty 13 samorządów zająć ma się gmina Pilzno. Jak poinformowała burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska, dotąd gminy same zamawiały dostawę energii.

_ - W kraju coraz liczniejsze są jednak przypadki, gdy gminy występują wspólnie jako jeden odbiorca, by tym samym wzmocnić swoją pozycję przetargową. Często przynosi to dobre efekty, dlatego też postanowiliśmy (...) pójść tym tropem _ - dodała.

bESDjgMn

Gmina Pilzno ma przygotować dokumentację przetargową i prowadzić negocjacje. Gołębiowska podkreśliła, że koszty energii elektrycznej to w budżecie samorządów całkiem poważny punkt. _ - W naszym przypadku roczne wydatki na ten cel sięgają nawet miliona złotych. Dlatego gra jest warta świeczki _ - zaznaczyła.

Przetarg na wybór dostawcy energii elektrycznej dla 13 samorządów powinien zostać ogłoszony w pierwszym kwartale przyszłego roku. Zdaniem Gołębiowskiej będzie wart kilkanaście milionów złotych.

Prawo, które umożliwia zmianę dostawcy energii elektrycznej wprowadzono w 2007 r., w ubiegłym roku skorzystało z niego ok. 13 tys. odbiorców.

Do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki, który powstał w 1998 r. należy 20 gmin z woj. podkarpackiego i małopolskiego. Jego głównym zadaniem jest poprawa czystości wody dla całej zlewni rzeki Wisłoki. Wisłoka jest prawobrzeżnym dopływem Wisły.

bESDjgMt
Czytaj więcej w Money.pl
Wojna o miliardy. Gminy zaskarżą rząd 80 samorządów z województwa lubuskiego zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego wszystkie przerzucone na nie przez rząd zadania własne.
Inwestycja za 294 mln zł. Kto do przetargu? Dwa konsorcja oraz jedna firma zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie szerokopasmowej sieci internetowej na Podkarpaciu.
Jednostki doradztwa rolniczego finansowane przez samorządy? Sejm uchwalił dzisiaj nowelizację ustawy o jednostkach doradztwa rolniczego odrzucając wszystkie zgłoszone poprawki.
bESDjgMO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)