Notowania

kapitał ludzki
29.07.2014 20:03

Podkarpackie: Zainwestują miliony złotych w pracowników

Pieniądze otrzymają projekty, które pomogą m.in. przekwalifikować się pracownikom firm przechodzących procesy restrukturyzacyjne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER)

8 mln zł przeznaczył Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie na projekty, które pomogą m.in. przekwalifikować się pracownikom firm przechodzących procesy restrukturyzacyjne. Pieniądze pochodzą z unijnego programu Kapitał Ludzki.

Jak poinformował dyrektor WUP Tomasz Czop, na wsparcie mogą liczyć również firmy, które przechodzą zmiany, by dostosować profil działalności do potrzeb rynku. _ - W obecnej, bardzo dynamicznej sytuacji gospodarczej ten konkurs jest odpowiedzią na potrzeby właśnie takich przedsiębiorców, jak i rynku pracy _ - podkreślił.

Na dofinansowanie mogą liczyć w sumie trzy typy projektów. Pierwszy winien obejmować wsparcie dla zwalnianych pracowników, m.in.: szkolenia, poradnictwo zawodowe i psychologiczne, pośrednictwo pracy, staże i praktyki, a także bezzwrotne wsparcie dla osób zamierzających podjąć działalność gospodarczą.

W ramach drugiego typu projektów wsparcie na przekwalifikowanie zawodowe pracowników firmy będą mogli uzyskać przedsiębiorcy z Podkarpacia przechodzący procesy restrukturyzacyjne.

Natomiast w trzecim typie do dofinansowania zostaną przyjęte projekty obejmujące wsparcie szkoleniowo-doradcze przedsiębiorstw, które zmieniać będą profil swojej działalności.

Projekty w konkursie mogą składać m.in. firmy, instytucje, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Wnioski przyjmuje WUP w Rzeszowie oraz zamiejscowe siedziby urzędu w Tarnobrzegu, Krośnie i Przemyślu. Termin zamknięcia naboru projektów zostanie ogłoszony na stronie internetowej WUP.

Szczegółowe informacje na temat ogłoszonego konkursu będzie można uzyskać w najbliższy czwartek podczas spotkania informacyjnego, które odbędzie się w sali konferencyjnej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Od początku wdrażania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w województwie podkarpackim z różnych form wsparcia realizowanych w ramach tego priorytetu skorzystało ponad 54 tys. osób. Ponadto 574 pracowników zagrożonych negatywnymi skutkami procesów restrukturyzacji w przedsiębiorstwach zostało objętych działaniami szybkiego reagowania typu m.in.: szkolenia, staże, subsydiowane zatrudnienie i praktyki zawodowe. Natomiast środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej uzyskało 453 osoby, dzięki czemu powstało 489 nowych miejsc pracy. Podkarpacie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013 otrzymało 2,2 mld zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Więcej bezrobotnych i...ofert pracy. Są dane Bezrobotnych przybyło niemal we wszystkich województwach. Jednocześnie, aż o blisko 30 procent wzrosła liczba ofert pracy.
Dobre wiadomości dla Polaków poszukujących pracy W październiku w internecie opublikowano blisko 145 tysięcy ofert pracy. To jednak nie wszystko.
Bezrobocie spada, więcej miejsc pracy. Gdzie? Po raz pierwszy od sześciu lat w Hiszpanii wzrosło zatrudnienie.
Tagi: kapitał ludzki, bezrobocie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz