Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podniesienie wieku emerytalnego. PiS atakuje kampanię rządu

0
0
0
Podziel się

Adam Hofman z PiS nie pozostawia suchej nitki na ostatnich działaniach rządu Donalda Tuska.

Podniesienie wieku emerytalnego. PiS atakuje kampanię rządu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bCOhTnsR

Ruszyła kampania informacyjna dotycząca reformy emerytalnej. Ostro krytykuje ją Prawo i Sprawiedliwość.

Rzecznik partii Adam Hofman wątpi, by udało się rządowi przekonać Polaków do dłuższej pracy.

_ - Trzeba sobie zadać pytanie, czy stopień ogłupienia społeczeństwa przez media i rząd jest tak duży, że są w stanie uwierzyć, że to co im szkodzi, czyli wydłużenie pracy okaże się wielką sprawą jak wygranie szóstki - _mówi Hofman.

POSŁUCHAJ ADAMA HOFMANA:

Podczas konferencji prasowej posłanka PO Joanna Kluzik-Rostkowska przekonywała, że większość krajów europejskich zdecydowała się podwyższyć wiek emerytalny. Jak tłumaczyła, z tych samych, co Polska powodów, czyli z demograficznych. Wyjaśniła, że _ żyjemy coraz dłużej, rodzi się mniej dzieci przez co, jest mniej ludzi na rynku pracy, rośnie liczba emerytów _.

bCOhTnsT

Stąd - przekonuje Platforma - konieczność podniesienia wieku emerytalnego do 67 roku życia. Posłanka Izabela Leszczyna podkreśliła, że społeczeństwu należy się rzetelna informacja na temat zmian. Dodała, że opozycja straszy reformą. Kampania - podkreślała - ma obalić mity, jakie wokół rządowej propozycji narosły. Podwyższenie wieku emerytalnego jest tylko jednym z elementów reformy - zaznaczyła. Przypomniała, że w poprzedniej kadencji wprowadzono zmiany w emeryturach pomostowych.

Sławomir Neumann mówił z kolei o konsekwencjach pozostawienia wieku emerytalnego na obecnym poziomie. Poseł powiedział, że jeżeli zrezygnujemy z reformy, czeka nas podwyższenie podatków. _ - Musielibyśmy podnieść VAT do 30 procent, albo podnieść CIT do około 30 procent - _argumentuje Neumann.

Koszt kampanii informacyjnej to około 3 miliony złotych. Sfinansowano ją ze środków: ministerstwa pracy, Kancelarii Premiera, MSW, MON-u, ministerstwa finansów, sprawiedliwości oraz ZUS-u.

bCOhTntu
podwyższenie wieku emerytalnego
kampania
emerytury
wiadomości
wiadmomości
kraj
gospodarka
porady
najważniejsze
gospodarka polska
Źródło:
money.pl
0
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(0)