Notowania

gaz
28.10.2010 08:21

Podpisujemy umowę, na którą nie ma jeszcze zgody UE

Waldemar Pawlak ma jutro podpisać umowę gazową z Rosją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Polski rząd broni porozumienia gazowego, na które wciąż brak jednoznacznej zgody ze strony Unii Europejskiej. Jutro w Warszawie ma dojść do podpisania polsko-rosyjskiego porozumienia, które w imieniu Polski i Rosji podpiszą wicepremierzy Waldemar Pawlak i Igor Sieczyn.

Komisja Europejska chce zapoznać się z umową między Gaz-Systemem i EuroPolGazem. Unijni urzędnicy obawiają się, że w umowie znalazły się zapisy sprzeczne z unijnym prawem.

POSŁUCHAJ RELACJI O UMOWIE GAZOWEJ:

Według UE, Polska ryzykuje sprawę przed unijnym Trybunałem Sprawiedliwości,jeśli nie przyśle do Brukseli umowy operatorskiej dotyczącej zarządzania rurociągiem jamalskim.

Jest ona częścią polsko-rosyjskiego porozumienia gazowego. Komisja Europejska przypomniała, że już w czerwcu rozpoczęła postępowanie przeciwko Warszawie za brak niezależnego operatora Jamału i łamanie unijnego prawa. Polska mogłaby teraz rozwiać wątpliwości przysyłając właśnie umowę operatoską.

Na razie Komisja dostała list opisujący jej treść, ale według jej rzeczniczki, to za mało. - _ Nie ma na świecie prawnika, który oceni kontrakt i powie, że wszystko jest w porządku, jeśli go nie zobaczy. Gdyby dostał streszczenie, powiedziałby zapewne: przykro mi, nie jestem w stanie go ocenić. I z taką sytuacją mamy do czynienia w tym przypadku _- mówi rzeczniczka Komisji Merlene Holzner.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/t109373.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;zaakceptowal;umowe;gazowa;z;rosja,140,0,695948.html) Rząd zaakceptował umowę gazową z Rosją Do parafowania umowy brakuje już tylko oceny Urzędu Regulacji Energetyki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t97431.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/los;umowy;gazowej;z;rosja;nadal;niejasny,185,0,671417.html) Los umowy gazowej z Rosją nadal niejasny Waldemar Pawlak spotkał się w tej sprawie z unijnym komisarzem do spraw energetyki.
Tagi: gaz, umowa, rosja, podpisanie, bruksela, rurociąg, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz