Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podróbki będą legalne

0
Podziel się:

PiS chce wprowadzić ważną poprawkę do nowelizacji ustawy o ochronie własności przemysłowej.

Podróbki będą legalne
(PAP / EPA)

PiS chce wprowadzić ważną poprawkę do nowelizacji ustawy o ochronie własności przemysłowej.

Dzięki temu od lutego 2007 roku legalne byłoby stosowanie tańszych, nieoryginalnych części zamiennych do napraw samochodów.

PiS chce, by do rządowego projektu nowelizacji został dodany zapis umożliwiający stosowanie części pochodzących od producentów zewnętrznych dla odtworzenia stanu początkowego pojazdu. Oznacza to umożliwienie właścicielom warsztatów naprawczych i samochodów montowania tanich, nieoryginalnych części zamiennych w przypadku napraw powypadkowych aut.

- Chodzi o naprawy finansowane z ubezpieczeń samochodowych - OC i AC. Dzięki poprawce firmy ubezpieczeniowe nie będą już mogły odmawiać sfinansowania naprawy pod pretekstem, że w samochodzie zastosowano do niej części nie pochodzące bezpośrednio od producenta auta - powiedział poseł Leonard Krasulski (PiS).

Jak powiedział na konferencji Krasulski, posłowie są zainteresowani jak najszybszym uchwaleniem ustawy.

- Trzeba zająć się projektem rządowym, bo już i tak za długo leżał. Chcielibyśmy przeprowadzić drugie czytanie jeszcze w grudniu i wtedy byłaby realna możliwość uchwalenia ustawy w końcu stycznia. Vacatio legis byłoby najkrótsze z możliwych, 14-dniowe, czyli ustawa mogłaby wejść w życie jeszcze w lutym 2007, w okresie największych zimowych stłuczek - dodał.

motoryzacja
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)