Droższy prąd przez inwestycje energetyczne

Nawet o 96 zł w skali roku mogą wzrosnąć nasze rachunki za prąd. Wszystko przez zamiar wsparcia spółek energetycznych i ich zakrojonych na szeroką skalę planów inwestycyjnych.

Resort energii chce wzrostu z 3,87 zł do 8 zł opłaty przejściowej doliczanej do rachunków za energię. Propozycję tego rodzaju umieszczono w nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii. Pieniądze uzyskane z tego tytułu mają służyć poprawie bezpieczeństwa energetycznego.

Ceny energii są obecnie niskie, a polskie firmy potrzebują pieniędzy na nowe bloki w konwencjonalnych elektrowniach. Stąd opłata przejściowa w naszych rachunkach, która jest przerzuceniem na konsumentów części ciężaru inwestycyjnego polskich spółek energetycznych.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
gosc
2017-08-16 17:00
Cz ja idac kupic chleb czy mleko do osiedlowego sklepiku to sprzedawca mnie informuje ze bedzie kasowal dodatkowa kwote na rozbudowe swojego sklepiku do rozmiarow supermarketu nie , no to dlaczego ja mam placic pisowskim zlodziejana rozbudowe elektrowni niech biora sobie kredyty ale nie moim kosztem
świadczeniobiorca
2017-08-16 14:51
Zastanawiam sie ile jeszce naród wytrzyma?????? skoro dzis emeryt czy rencista dostaje 1/3 tego co miał przyznane przed laty?? to jest ta wasza dobra zmiana??? od mieszania w kotle zupy nie przybywa a coraz bardziej ja rozlewacie
mmm
2017-08-16 14:42
i bardzo dobrze!!!!!!!!!!!!!!!!biedny ma byc jeszcze bidnieszy!!!!!!!!!to za pincetki!!!!!!!!!!!!!!!!HA!!HA!!!
Pokaż wszystkie komentarze (750)