Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podwyżki cen paliw. Zdrożeje olej napędowy

0
Podziel się:

PKN Orlen podnosi od piątku ceny hurtowe oleju napędowego o 23 zł na tysiąc litrów, a benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 2 złotych. Obniża natomiast cenę benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 10 zł na tysiącu litrów. Również Lotos podwyższa ceny oleju napędowego.

Podwyżki cen paliw. Zdrożeje olej napędowy
(Reporter)

PKN Orlen podnosi od piątku * ceny hurtowe oleju napędowego o 23 zł na tysiąc litrów *, a * *benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 2 złote. Obniża natomiast * *cenę benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 10 zł na tysiącu litrów. Również Lotos podwyższa ceny oleju napędowego.

O korekcie cen detalicznych zdecydują ostatecznie właściciele stacji paliw - w przypadku benzyny Eurosuper 95 może to być spadek o 1 gr, a w przypadku oleju napędowego wzrost o 2 gr na litrze.

Od piątku hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 540 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 628 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 498 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 678 zł za tysiąc litrów.

W tym roku płocki koncern wprowadził dotychczas 52 podwyżki cen benzyny i oleju napędowego. W tym czasie benzyna taniała tam 32, a olej napędowy 26 razy.

Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 wzrasta o 23 zł i wynosi 4 tys. 448 zł za tysiąc litrów.

Od piątku Grupa Lotos podwyższa natomiast cenę hurtową oleju napędowego o 13 zł na tysiąc litrów. Cny hurtowe pozostałych paliw nie zmieniają się.

Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.

Czytaj więcej w Money.pl
Olej napędowy będzie droższy? To postanowili Parlament Europejski jest przeciwny projektowi rezygnacji z preferencyjnych stawek opodatkowania oleju napędowego.
Prawie 2 euro za litr. Przestali tankować Właścicielom 400 ulicznych dystrybutorów paliwa i małych stacji benzynowych grozi bankructwo.
"Politycy PiS przyklejają sobie brodę i rozdają pieniądze" Jest pomysł na to, jak ulżyć firmom. Podatek mógłby być niższy nawet o 250 zł miesięcznie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)