Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podwyżki dla nauczycieli. Według związków to za mało

0
Podziel się

Od 1 września nauczyciele będą zarabiać więcej. Z początkiem roku szkolnego na ich konta będą wpływać pensje większe o 7 procent.

Podwyżki dla nauczycieli. Według związków to za mało
(dra_schwartz/iStockphoto)
bEieAiIB

Rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej Grzegorz Żurawski podkreślił, że jest to kolejna podwyżka dla nauczycieli.

Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania Solidarności zdecydowanie sprzeciwia się nazywanie tego podwyżką.

Przewodniczący Ryszard Proksa powiedział, że w skali całego roku jest to podwyżka zaledwie o nieco ponad 2 procent, czyli mniej niż wynosi w Polsce inflacja.

bEieAiID

POSŁUCHAJ RYSZARDA PROKSY:

Solidarność nie przyjmuje też argumentu, że w tym roku nauczyciele jako jedyna grupa z budżetówki otrzymała podwyżkę. Związkowcy tłumaczą, że w innych zawodach zarabia się lepsze pieniądze i nauczyciele powinni zarabiać więcej, aby te różnice zniwelować.
Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz jest zdania, że obecne pensje nauczycieli, nawet po podwyżkach, nadal nie są atrakcyjne dla potencjalnych kandydatów do zawodu.

POSŁUCHAJ SŁAWOMIRA BRONIARZA:

Od 1 września średnie wynagrodzenie nauczyciela stażysty będzie wynosić 2618 złotych brutto. Nauczyciel dyplomowany średnio zarobi 4817 złotych brutto.

bEieAiIJ
Więcej o sytuacji polskiej szkoły czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t113020.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nauczyciele;negocjuja;bedzie;protest,180,0,801716.html) Nauczyciele negocjują. Będzie protest? Dziś w resorcie edukacji narodowej negocjacje związków z rządem w sprawie tegorocznych podwyżek dla nauczycieli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t113020.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/od;jutra;nowy;rok;szkolny;zobacz;co;sie;zmieni,50,0,900402.html) Co się zmienia w nowym roku szkolnym? Nowa podstawa programowa to efekt stopniowego obniżania wieku szkolnego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t82153.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nauczyciele;chca;rozmawiac;kampania;to;dobry;czas,209,0,896465.html) O tym trzeba mówić w czasie kampanii Związek Nauczycielstwa Polskiego zwrócił się do pięciu partii politycznych obecnych w Sejmie z inicjatywą podpisania porozumienia na rzecz statusu zawodowego nauczyciela.
bEieAiJe
kraj
wiadomości
KOMENTARZE
(0)