Notowania

protest policjantów
04.01.2012 18:07

Podwyżki dla policjantów. Jutro protest

Pozostali mundurowi również domagają się wyższych pensji i dlatego protestują już od końca grudnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(włodi/CC/flickr)

*Szef MSW Jacek Cichocki wątpi, żeby możliwe były podwyżki o 300 złotych pensji wszystkich funkcjonariuszy służb mundurowych. *

Rząd obiecał takie podwyżki dla policjantów i żołnierzy. Pozostali mundurowi również domagają się takich zmian i dlatego protestują już od końca grudnia. Jutro w południe w ramach kolejnej fazy protestu włączą syreny w jednostkach straży pożarnej, policji i innych służb.

Minister spraw wewnętrznych przyznał, że rząd poszukuje środków na podwyżki dla wszystkich mundurowych. Zaznaczył jednak, że trudno będzie znaleźć takie rezerwy w budżetach na poszczególne służby.

-_ Wątpię, że znajdziemy pieniądze na podwyżki dla wszystkich funkcjonariuszy, i straży pożarnej, i straży granicznej, w takiej wysokości, jak to ma miejsce jeżeli chodzi o podwyżki dla policjantów _ - mówi Cichocki.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI SZEFA MSW:

Jacek Cichocki zaznaczył, że o propozycjach dla mundurowych poinformuje najpierw związki zawodowe, z którymi ma się spotkać w połowie miesiąca. Dodał, że dziwią go niepokoje służb dotyczące kształtu reformy emerytalnej. Przypomniał, że podwyższenie wieku i stażu potrzebnego do przejścia na emeryturę dotyczyć będzie tylko nowych funkcjonariuszy. Według Cichockiego, nowe zasady emerytalne mogłyby wejść w życie od początku 2013 roku.

Czytaj więcej na temat policji w Money.pl [ ( http://www.money.pl/u/money_chart/graphchart_ns.php?ds=1325448962&de=1333231200&sdx=0&i=&ty=1&ug=1&s%5B0%5D=gold&colors%5B0%5D=%231f5bac&st=1&w=600&h=300&cm=0&lp=1&rl=1 ) ]Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej(http://www.money.pl/webmaster/wskazniki-wykresy/)

Tagi: protest policjantów, jacek cichocki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz