Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pogróżki pod adresem Szwedów na Białorusi

0
Podziel się:

W ostatnich dniach szwedzka ambasada otrzymywała pogróżki pod adresem swoich obywateli w tym kraju. Dyplomaci zalecają ostrożność podczas pobytu na Białorusi.

Pogróżki pod adresem Szwedów na Białorusi
(selensergen/iStockphoto)

Szwedzi przebywający na Białorusi otrzymali od swojej ambasady w Mińsku zalecenie, by w miarę możliwości, dla swojego dobra nie ujawniali przynależności państwowej. Placówka w ostatnich dniach otrzymywała pogróżki pod adresem swoich obywateli w tym kraju.

Ambasada Szwecji poinformowała, że w związku z niedawnymi wydarzeniami, w tym odesłaniem z Białorusi ambasadora Stefana Erikssona, są podstawy do zachowania ostrożności podczas pobytu w tym kraju. Białoruskie media informując o tym przypominają o wzroście napięcia dyplomatycznego między obu państwami.

Jest ono spowodowane odmową przedłużenia przez władze białoruskie akredytacji dla ambasadora Erikssona oraz nielegalnym zrzuceniem nad terytorium Białorusi przez szwedzką awionetkę kilkuset pluszowych misiów z hasłami obrony wolności słowa. Jednocześnie białoruskie państwowe kanały telewizyjne w ostatnim dniach nadają krytyczne materiały o Szwecji.

Czytaj więcej w Money.pl
Unia jednoczy się przeciw Białorusi. Dlaczego? Białoruscy ambasadorzy w całej UE otrzymają jasny przekaz z wyrazami solidarności dla Szwecji.
Publiczne obchody urodzin ważnego więźnia Akcja poparcia dla białoruskiego opozycjonisty Mikoły Statkiewicza odbyła się dziś, w jego 56. urodziny.
Łukaszenka oskarża: Oni stoją za misiami Zdaniem prezydenta Białorusi organizatorzy lotu szwedzkiej awionetki współpracowali z ambasadą tego kraju.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)