Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
17.08.2005 18:32

Pogrzeb brata Rogera - 23 sierpnia

Podziel się
Dodaj komentarz

Pogrzeb brata Rogera odbędzie się w najbliższy wtorek 23 sierpnia (o godz. 14.00). Do poniedziałku każdego popołudnia trumna z ciałem założyciela wspólnoty ekumenicznej będzie wystawiona w kościele w Taize od 15.00-19.00.

90-letniego zakonnika zasztyletowała podczas wieczornych modlitw w Taize trzydziestoparoletnia Rumunka.

W obecności dwóch i pół tysiąca osób, chora psychicznie kobieta wstała, podeszła do zakonnika i trzykrotnie ugodziła go nożem w szyję i w plecy. Francuska policja wstępnie ustaliła, że kobieta zaplanowała wcześniej swój czyn.

Zabójczyni twierdzi, że chciała zwrócić na siebie uwagę założyciela wspólnoty, nie chciała jednak go zabić ani zranić. Po dokonaniu zbrodni nie próbowała uciekać ani nie broniła się przed w trakcie pojmania i odprowadzania na posterunek policji.

Wyrazy głębokiego żalu z powodu śmierci brata Rogera napływają do Francji ze wszystkich stron - zarówno od organizacji i stowarzyszeń religijnych, jak i polityków.

Nowym przywódcą wspólnoty ekumenicznej z Taize zostanie Niemiec brat Alois. Zastąpi zamordowanego wczoraj założyciela grupy, brata Rogera. 51 letni brat Alois, przybył już do Taize z Kolonii gdzie uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz