Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pojedziemy do Rosji walczyć o warzywa

Na zniesienie embarga nadal czekają też Niemcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(avlxyz/CC/Flickr)

*Za dwa dni w Moskwie dojdzie do polsko-rosyjskich konsultacji w związku z przedłużającym się embargiem na dostawy warzyw z naszego kraju. *

- _ Wyraziliśmy zgodę na takie rozmowy, aby można było bezpośrednio wyjaśnić wszystkie wątpliwości _ - cytuje głównego lekarza sanitarnego Rosji agencja Interfax. Giennadij Oniszczenko potwierdza, że _ Polska na razie nie dostanie zielonego światła na handel warzywami _.

Szef służb sanitarnych wyjaśnia, że Polska przedstawiła zgodnie z unijno-Rosyjskim porozumieniem listę laboratoriów, które są uprawnione do potwierdzania jakości produktów spożywczych. - _ Polska przesłała listę 17 laboratoriów, co wywołało nasze wątpliwości. Warszawa sama tę listę anulowała, przysyłając nową, tylko z jednym laboratorium _ - wyjaśnia Oniszczenko.

Jego zdaniem takie działanie spowodowało jeszcze większe wątpliwości strony rosyjskiej. Obecnie na liście krajów czekających na zniesienie embarga oprócz Polski i Niemiec jest jeszcze 6 krajów Unii Europejskiej. Do tej pory zgodę dostali tylko Niemcy, Holendrzy, Belgowie, Duńczycy i Hiszpanie. Embargo zostało wprowadzone 2 czerwca, w związku z zarażeniami bakterią e.coli.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t148677.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sawicki;nie;bedziemy;czekac;az;ke;dogada;sie;z;rosja,146,0,862610.html) Sawicki: Nie będziemy czekać aż KE dogada się z Rosją Minister rolnictwa powiedział, że jeżeli Komisja Europejska nie porozumie się z Rosją, Polska będzie bezpośrednio rozmawiać z Moskwą o wznowieniu eksportu warzyw.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/84/t40276.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ke;rosyjskie;embargo;jest;bezpodstawne,17,0,862225.html) KE: Rosyjskie embargo jest bezpodstawne Komisja Europejska uważa, że Rosjanie nie mają powodów, by blokować dostawy polskich warzyw do kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t40297.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;nie;mamy;zaufania;do;polskich;warzyw,124,0,862076.html) Rosja: Nie mamy zaufania do polskich warzyw Do tej pory Moskwa zniosła embargo jedynie dla Holandii i Belgii.
Tagi: embargo na polskie warzywa, warzywa, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz