Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polacy nie chcą atomu

0
Podziel się:

Ponad połowa Polaków nie zgadza się na budowę w kraju siłowni atomowej.

Polacy nie chcą atomu
(PAP/EPA)

Ponad połowa Polaków nie chce budowy w kraju siłowni atomowej - wynika z sondażu _ Rzeczpospolitej _ . Z grupy 500 osób, przepytanych na zlecenie gazety, tylko co trzecia zgodziła się na możliwość powstania w Polsce elektrowni jądrowej, a co dziesiąty nie miał zdania.

Niechęć do energetyki jądrowej nie wiąże się z wiekiem. Zarówno najmłodsi badani - poniżej 25 roku życia, jak i najstarsi - powyżej 50 roku życia byli w większości przeciwni tego rodzaju inwestycjom. Tylko w grupie osób o wykształceniu średnim i wyższym opinie rozłożyły się bardziej równomiernie. Po 40 procent pytanych opowiedziało się za i przeciw budowie elektrowni.

Gazeta zaznacza, że większość pytanych wskazywała na obawę o bezpieczeństwo jako powód swojej niechęci do powstania elektrowni atomowej. Co czwarty pytany wskazywał na problem odpadów radioaktywnych.

_ Rzeczpospolita _ przypomina, że w strategii rozwoju energetyki, przyjętej przez poprzedni rząd, istnieje zapis o uruchomieniu pierwszego polskiego bloku jądrowego w 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)