Notowania

kryzys
25.10.2008 11:27

Polacy o kryzysie - będzie mniej pieniędzy do wydania

O kryzysie finansów nieco częściej mówi się na wsi niż w miastach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Amaxim/Dreamstime)

O kryzysie finansów nieco częściej mówi się na wsi niż w wielkich miastach - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie _ Gazety Wyborczej _.

60 procent mieszkańców wsi dyskutuje na temat kryzysu podczas gdy sytuacja na światowych rynkach przykuwa uwagę co piątego mieszkańca miasta.

Powszechne jest przekonanie, że będziemy mieli mniej pieniędzy do wydania. Spodziewa się tego 51 procent wyborców Platformy i aż 72 procent zwolenników PiS. Do tych pierwszych zapewne łatwiej trafia głos rządu, który przekonuje, że nie ma powodu do strachu - pisze _ Gazeta Wyborcza _. Drugich skutecznie alarmuje PiS, twierdząc, że sytuacja jest poważna. O kryzysie chętniej zresztą rozmawiają zwolennicy PiS niż Platformy.

Dość częsty jest też lęk przed utratą oszczędności - czym martwią się częściej najsłabiej wykształceni. I to oni najczęściej zastanawiają się nad wycofaniem z banków oszczędności. Ludzie z wyższym wykształceniem są spokojniejsi, a można domniemywać, że to oni mają większe oszczędności.

Badanie na zlecenie _ Gazety Wyborczej _ przeprowadziła telefonicznie Pracownia Badań Społecznych 25 października na reprezentatywnej grupie 500 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

*  [ Politycy: Czy kryzys grozi Polsce? ]( http://news.money.pl/artykul/politycy;czy;kryzys;grozi;polsce,186,0,374714.html )
* [ Europa ma plan na kryzys ]( http://news.money.pl/artykul/europa;ma;plan;na;kryzys,166,0,374694.html )
* [ Szturm na kantory. Eksperci krytykują taką inwestycję ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szturm;na;kantory;eksperci;krytykuja;taka;inwestycje,236,0,379884.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Tagi: kryzys, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz