Notowania

Przejdź na
oszczędności polaków
29.05.2013 07:51

Polacy odłożyli już bilion złotych

Zaoszczędzone pieniądze odkładamy głównie w banku. Depozyty złotowe i walutowe stanowią prawie połowę oszczędności Polaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(arrakasta - Fotolia.com)

*Oszczędności polskich gospodarstw domowych sięgnęły rekordowej kwoty. Polacy odłożyli bilion złotych. *

_ Puls Biznesu _ powołuje się na dane firmy Analizy Online. _ Najchętniej zaoszczędzone pieniądze odkładamy w banku. Depozyty złotowe i walutowe stanowią prawie połowę oszczędności Polaków - _czytamy w gazecie.

W otwartych funduszach emerytalnych zostawiliśmy prawie 270 miliardów złotych. Na trzecim miejscu, pod względem sposobu w jaki przechowujemy oszczędności, jest gotówka. W obiegu poza kasami bankowymi pozostaje prawie 106 miliardów złotych.

Gazeta dodaje, że na następnych miejscach są kolejno: ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, akcje spółek publicznych, obligacje i bony oraz - cieszące się najmniejszą popularnością - fundusze zagraniczne.

Jednak nawet wszystkie nasze oszczędności nie dałyby rady pokryć bankowych kredytów i długu publicznego. Do tego brakuje nam 340 miliardów złotych. Czyli ostatecznie jesteśmy pod kreską - kwituje gazeta.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujące badania. Polacy mają konta, ale... Sprawdź, jakie wnioski płyną z raportu NBP pod tytułem _ Zwyczaje płatnicze Polaków _.
Ponad 40 procentom z nas nie starcza do pierwszego Jak oszczędzają Polacy i w jaki sposób wykorzystują do tego możliwości internetu - zbadały Money.pl i Interaktywnie.com.
Polacy ocenili banki. Pełne zaskoczenie Mimo trudnej sytuacji gospodarczej, od 2008 roku rośnie zaufanie Polaków do banków - wynika z badania TNS Polska i Związku Banków Polskich.
Tagi: oszczędności polaków, złoty, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz