Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oszczędności polaków
27.08.2013 13:44

Polacy prawie wcale nie oszczędzają

Od 2 lat Polacy prawie wcale nie odkładają pieniędzy. Takie wyniki przynosi raport sporządzony przez ekspertów banku BGŻ Optima.

Podziel się
Dodaj komentarz
(arrakasta - Fotolia.com)

-_ Wnioski są zaskakujące, bo ciężkie czasy sprzyjają zaciskaniu pasa - _mówi Piotr Grzybczak, jeden z autorów raportu. Wyjaśnia jednak, że Polacy lubią dużo kupować, co widać w wynikach sprzedaży detalicznej. Poza tym, pomimo kryzysu, zachowaliśmy dużo większy optymizm niż mieszkańcy wielu innych państw.

Piotr Grzybczak przyznaje, że część Polaków z powodu niewielkich zarobków wydaje wszystkie swoje pieniądze. Wskazuje jednak, że nie oszczędzają nawet ci, którzy mają z czego. _ - Powodem jest zachłyśnięcie się coraz większymi możliwościami finansowymi - _ dodaje.

Autorzy raportu zwracają uwagę, że obecnie trudno znaleźć motywację do oszczędzania. Nie zachęcają do tego rekordowo niskie stopy procentowe, które przekładają się na mało atrakcyjne oprocentowanie lokat bankowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Bezrobocie w Polsce spada piąty miesiąc z rzędu Wzrost zatrudnienia przekłada się na naszą konsumpcję. Sprzedaż detaliczna rośnie mocniej niż oczekiwali analitycy.
Polacy się bogacą, ale wydają coraz mniej Gotówka, która dysponujemy powiększyła się aż o 31,7 miliardów złotych. NBP ujawnia, co dzieje się z tymi pieniędzmi.
Niemcy zaoszczędzą na kryzysie 40 mld euro Oprocentowanie nowych obligacji emitowanych przez Niemcy spadło średnio o jeden punkt procentowy ze względu na duży popyt na ten rodzaj papierów wartościowych.
Tagi: oszczędności polaków, zarobki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz