Notowania

alkohol
19.03.2008 06:49

Polacy przepijają podwyżki

Jeszcze nigdy Polacy tyle nie pili. W ubiegłym roku wydaliśmy na alkohole ponad 21,5 miliarda złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Szymon pulcyn)

Jeszcze nigdy Polacy nie pili tak dużo alkoholu. Według najnowszych danych, w ubiegłym roku wydaliśmy na alkohole ponad 21,5 miliarda złotych, czyli o 15 procent więcej niż w 2006 roku.

Jak donosi _ Polska _ oznacza to, że nasze wydatki na trunki rosną szybciej niż płace, które w ciągu ubiegłego roku wzrosły o 10 procent

Na alkohol wydajemy około 15 procent pieniędzy, które przeznaczamy na zakup artykułów spożywczych. To trzy razy więcej niż na przykład na pieczywo. Oznacza to, że statystycznie każdy Polak wydaje na trunki około 600 złotych miesięcznie.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Piwo dobre jest - dla gospodarki ]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/piwo;dobre;jest;-;dla;gospodarki,227,0,257763.html )
* [ Whisky coraz mocniejsza ]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/whisky;coraz;mocniejsza,43,0,270891.html )

Pijemy więcej alkoholi wysokoprocentowych. Znowu do łask wracają wódki. Tylko w ostatnim roku spożycie najmocniejszych alkoholi wzrosło o 15 procent. Innych trunków również kupujemy więcej: piwa o ponad 10,5 a wina o ponad 6,5 procent.

Coraz częstsze sięganie po alkohol socjologowie tłumaczą rosnącą zamożnością polskiego społeczeństwa. Stać nas na coraz lepsze i droższe alkohole, a wiele osób traktuje upijanie się jako najprostszą metodę walki ze stresem.

Tagi: alkohol, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz