Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polacy przepijają podwyżki

0
Podziel się

Jeszcze nigdy Polacy tyle nie pili. W ubiegłym roku wydaliśmy na alkohole ponad 21,5 miliarda złotych.

Polacy przepijają podwyżki
(PAP/ Szymon pulcyn)
bDfQGOTF

Jeszcze nigdy Polacy nie pili tak dużo alkoholu. Według najnowszych danych, w ubiegłym roku wydaliśmy na alkohole ponad 21,5 miliarda złotych, czyli o 15 procent więcej niż w 2006 roku.

Jak donosi _ Polska _ oznacza to, że nasze wydatki na trunki rosną szybciej niż płace, które w ciągu ubiegłego roku wzrosły o 10 procent

Na alkohol wydajemy około 15 procent pieniędzy, które przeznaczamy na zakup artykułów spożywczych. To trzy razy więcej niż na przykład na pieczywo. Oznacza to, że statystycznie każdy Polak wydaje na trunki około 600 złotych miesięcznie.

bDfQGOTH

Pijemy więcej alkoholi wysokoprocentowych. Znowu do łask wracają wódki. Tylko w ostatnim roku spożycie najmocniejszych alkoholi wzrosło o 15 procent. Innych trunków również kupujemy więcej: piwa o ponad 10,5 a wina o ponad 6,5 procent.

Coraz częstsze sięganie po alkohol socjologowie tłumaczą rosnącą zamożnością polskiego społeczeństwa. Stać nas na coraz lepsze i droższe alkohole, a wiele osób traktuje upijanie się jako najprostszą metodę walki ze stresem.

bDfQGOUi
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)