Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polacy równo podzieleni ws. elektrowni atomowej

1
Podziel się:

48 proc. naszych rodaków chce budowy elektrowni jądrowej. Przeciwko jest 46 procent.

Polacy równo podzieleni ws. elektrowni atomowej
(EPA/PAP)

Prawie połowa naszych rodaków uważa, że Polska powinna zbudować w najbliższym czasie elektrownię atomową.

Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie _ Gazety Wyborczej _ przez PBS, wynika, że za takim rozwiązaniem opowiada się 48 procent mieszkańców naszego kraju. Przeciwnego zdania jest 46 procent badanych.

_ Gazeta Wyborcza _ publikując sondaż rozpoczyna akcję pod tytułem _ Atom dla Polski _. Zdaniem dziennika, rząd i Polaków czeka w tej sprawie trudna decyzja. Gazeta przewiduje, że być może będzie potrzebne referendum.
_ - Budowę elektrowni jądrowej zaplanował dwa lata temu rząd PiS. Miała powstać po 2020 roku. Rząd PiS zdawał się wierzyć, że skoro wpisał elektrownię jądrową do rządowej strategii, to wybuduje się sama. Teraz, rząd PO-PSL chowa głowę w piasek _ - pisze _ Wyborcza _.

ZOBACZ TAKŻE:

Gazeta przypomina również, że unijna strategia energetyczna, która ma zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, zakłada, że elektrownie będą coraz więcej płacić za prawa do emisji CO2. Polska zaś 95 procent energii elektrycznej produkuje z węgla.

Dziennik szacuje, że jeśli kraje Unii przegłosują najbardziej niekorzystne dla Polski propozycje, elektrownie - po 2013 roku, gdy unijna strategia wejdzie w życie - żeby zarobić na wykup praw do CO2, będą musiały podnieść ceny prądu nawet o 70 procent. _ Gazeta _ przypomina również, że około 2030 roku skończą się eksploatowane dziś w Polsce pokłady węgla.

CZY TWOIM ZDANIEM POLSKA POWINNA WYBUDOWAĆ ELEKTROWNIĘ ATOMOWĄ. PODYSKUTUJ O TYM NA FORUM

energetyka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
MIK
4 lata temu
Elektrownie atomowe to biznes dla ich dostarczycieli ale nie rozwiazanie na pokrycie potrzeb energetycznych w obliczu zagrozen jakie niosa.Eksperci dawno juz o tym mowia a sondaze Gazety Wyborczej nie warte nawet funta klakow.Im zawsze sondaze wychodza tak jak tego potrzebuja.