Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polacy unikają chińskich produktów

0
Podziel się

Co drugi Polak stara się nie kupować chińskich wyrobów. 55 procent respondentów unika produktów z metką Made in China.

Polacy unikają chińskich produktów
(Paha_l/Dreamstime)
bDyOOIwl

Co drugi Polak stara się nie kupować chińskich wyrobów. 55 procent respondentów unika produktów z metką _ Made in China _.

Wyniki badania przeprowadzonego przez _ Puls Biznesu _ mogą zaskakiwać. Chiny to bowiem trzeci najważniejszy dla Polski importer. W 2010 roku 9,4 procent całego importu pochodziło właśnie z tego kraju. Jego wartość sięgnęła 12,6 miliarda Euro i była o 26 procent wyższa niż rok wcześniej.

Kalkulator walutowy

bDyOOIwn
Kwota:
Przelicz z:
Przelicz na:
Data:

Niechęć do chińskich produktów rośnie z wiekiem - czytamy w _ Pulsie Biznesu _. Wśród osób, które mają 25-39 i 40-54 lat to odpowiednio 66 i 64 procent. Podczas gdy tylko 27 procent ankietowanych w wieku 15-24 lata deklaruje niechęć wobec produktów _ Made in China _.

Polscy konsumenci przy wyborze chińskich produktów kierują się względami ekonomicznymi - wynika z sondażu. 41 procent badanych uważa, że właśnie zmiana ceny mogłaby spowodować, że polskie produkty skutecznie wygrałyby z chińskimi. Rodzimym producentom pomogłaby także wyższa jakość. Tak bowiem uważa 24 procent ankietowanych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/20/156180_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/najbogatsi-chinczycy-zarabiaja-na-budowach-i-napojach-gazowanych-0-906283.html) Najbogatszy Chińczyk zaczynał od stada kóz 271- tylu Chińczyków może się pochwalić majątkiem liczonym w miliardach dolarów amerykańskich. Na czele listy opublikowanej przez magazyn Hurun znalazł się Liang Wengen, szef koncernu Sany Group.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t87481.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/indie;zaniepokojone;chinskimi;przedsiewzieciami,248,0,903928.html) Pekin dostał ultimatum od regionalnej potęgi Chodzi o inwestycje w należącym do Pakistanu Kaszmirze.
bDyOOIwt
bDyOOIwO
KOMENTARZE
(0)