Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podróże
09.06.2007 08:39

Polacy wydadzą 8 mld zł na podróże

W tym roku w Polsce szykuje się wycieczkowy boom. Polacy wydadzą na zorganizowane wyjazdy o pół miliarda złotych więcej niż w roku ubiegłym.

Podziel się
Dodaj komentarz

W tym roku w Polsce szykuje się wycieczkowy boom. Polacy wydadzą na zorganizowane wyjazdy o pół miliarda złotych więcej niż w roku ubiegłym - wynika z szacunków "Rzeczpospolitej".

Wzrost gospodarczy i rosnące pensje zachęcają do zagranicznych wyjazdów. Według gazety nie ma więc nic dziwnego w tym, że działające w Polsce biura podróży, czując zbliżający się boom, rozszerzyły swoje oferty.

Jak pisze "Rzeczpospolita" - takie biura jak Triada, Itaka czy Rainbow Tours zarezerwowały już w tym roku o kilkadziesiąt procent więcej miejsc w samolotach i hotelach niż przed rokiem.

Z szacunków gazety i Instytutu Turystyki wynika, że Polacy mogą wydać nawet 8 miliardów złotych na tegoroczne wyjazdy organizowane przez biura podróży. Ożywienie na rynku widać też po rosnących nakładach na reklamę w tej branży.

W pierwszych czterech miesiącach tego roku biura podróży wydały aż o 45 procent więcej funduszy na ten cel niż rok wcześniej - informuje gazeta.

Tagi: podróże, turystyka, wycieczki, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz