Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
media
25.03.2008 11:30

Polacy za finansowaniem mediów z budżetu

Publiczne radio i telewizja powinny być finansowane z budżetu państwa - uważa co drugi Polak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Artur Reszko)

Większość Polaków uważa, że publiczne radio i telewizja powinny być finansowane z budżetu państwa; blisko jedna czwarta opowiada się za finansowaniem ich z abonamentu - wynika z najnowszego badania CBOS.

Jak podało Centrum Badania Opinii Społecznej, wyrobionego zdania nie ma na ten temat 15 proc. badanych.

Przekonanie, że media publiczne powinny być finansowane z budżetu państwa przeważa we wszystkich wyodrębnionych grupach społecznych i demograficznych.

Wśród tych, którzy częściej niż inni wyrażają aprobatę dla finansowania telewizji z abonamentu radiowo-telewizyjnego, są najmłodsi badani (od 18. do 24. roku życia), uczniowie i studenci, mieszkańcy największych aglomeracji miejskich oraz osoby o najwyższym statusie materialnym.

Opinia, że media powinny być finansowane z budżetu jest relatywnie najbardziej rozpowszechniona wśród osób z wykształceniem zasadniczym zawodowym, robotników niewykwalifikowanych i wykwalifikowanych, bezrobotnych, biernych zawodowo gospodyń domowych, a także wśród respondentów o najniższych dochodach na osobę w gospodarstwie domowym.

Z badań CBOS wynika, że respondenci deklarujący prawicowe poglądy polityczne częściej niż ci, którzy utożsamiają się z lewicą lub centrum, popierają finansowanie mediów publicznych z abonamentu.

Badanie CBOS przeprowadzono od 7 do 10 marca na próbie liczącej 1205 dorosłych mieszkańców Polski.

Tagi: media, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz