Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wymiana handlowa polski
13.02.2012 23:13

Połączenia towarowe do Anglii. Nowa inwestycja

W 2013 roku liczba połączeń ma wzrosnąć do pięciu tygodniowo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(V31S70/CC BY 2.0/Flickr)

Firma DB Schenker Rail, wprowadzi wkrótce drugi pociąg towarowego między Polską a Wielką Brytanią. W przyszłym roku liczba połączeń ma wzrosnąć do pięciu tygodniowo.

_ - Przewiduje się, iż zostaną wprowadzone kolejne połączenia, tak aby w roku 2013 ich liczba zwiększyła się do pięciu pociągów towarowych tygodniowo _ - podała dziś spółka.

Pierwszy regularny pociąg towarowy firmy DB Schenker, łączący Polskę z Wielką Brytanią, został uruchomiony w pierwszej połowie listopada. Od tego czasu pociągi kursują co tydzień. To pierwszy przypadek, kiedy brytyjską linią kolejową High Speed 1 jadą pociągi o kontynentalnych wymiarach. Niebawem kursować mają dwa takie pociągi w tygodniu.

Przewoźnik szacuje, że dodatkowy pociąg, łączący Wrocław z podlondyńskim okręgiem Barking, spowoduje, iż liczba przewozów ciężarówkami zmniejszy się o 3,7 tys., a liczba kilometrów przejechanych rocznie przez te samochody - o 135 tys. Klientami są m.in. firmy z branży motoryzacyjnej, handlu detalicznego i przemysłu spożywczego. Na pokonanie liczącej niemal 2 tys. km trasy pociągi potrzebują ok. 50 godzin.

High Speed 1, łącząca tunel pod kanałem La Manche z Londynem, to - jak dotąd - jedyna linia kolejowa w Wielkiej Brytanii, przystosowana do obsługi pociągów, których wymiary są inne niż na Wyspach. Standardowa ładowność europejskich wagonów towarowych jest znacząco większa od brytyjskich. Można załadować je do 3 m wysokości, albo ułożyć na nich dwie standardowe palety - jedną na drugiej.

DB Schenker Rail Polska należy do największych, po PKP Cargo, kolejowych przewoźników towarowych w Polsce. Siedziba polskiej spółki mieści się w Zabrzu na Śląsku.

Czytaj więcej o wymianie handlowej Polski w Money.pl
Zainwestują w kolej nawet 8 mld zł. Ale... Na inwestycje kolejowe w tym roku ma zostać przeznaczonych blisko dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku.
Pasażerowie będą przesiadać się w biegu Brytyjski inżynier zaprojektował nowy system transportu kolejowego, łączący tramwaj miejski i koleje dużych prędkości. Umożliwia on pasażerom bezpośrednie przesiadanie się do pociągów.
Nowak nie boi się paraliżu na kolei, ale... Minister transportu Sławomir Nowak jest przekonany, że nowy rozkład jazdy pociągów, który wejdzie w życie 11 grudnia, będzie funkcjonował dobrze.
Tagi: wymiana handlowa polski, wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz