Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polak to złodziej - według niemieckiego Media Markt

0
Podziel się:

Polacy w krókim spocie niemieckiego Media Markt wyemitowanym w weekend przez niemiecką telewizję przedstawieni zostali jako złodzieje, którzy kradną obsłudze spodnie.

Polacy w krókim spocie *koncernu Media Markt w Niemczech, wyemitowanym w weekend przez niemiecką telewizję państwową ARD przedstawieni, *zostali *jako złodzieje, którzy kradną obsłudze spodnie - *pisze "Gazeta Wyborcza".**

W spocie radiowym z kolei zastosowana została gra słów, z której wynika, że Polacy kradną, ale w Media Markt ceny są tak niskie, że kraść się nie opłaca.

Spoty były częścią kampanii sieci, w której wyśmiewano różne narody: Francuzi zostali przedstawieni jako erotomani, Niemcy jako pijacy. Przeciwko reklamie protestują od wczoraj i Polacy, i Niemcy, którzy zasypali siedzibę koncernu e-mailami.

Media Markt w oświadczeniu nadesłanym Gazecie twierdzi, że nie chciał obrazić Polaków, a ściągnięcie przez nich spodni obsłudze to świetny żart ukazujący nas jako sprytnych klientów. Interwencja ambasady polskiej w Berlinie spowodowała jednak wycofanie reklamy. Nie będzie ona już więcej rozpowszechniana - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

reklama
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)