Notowania

rządy władimira putina
07.10.2012 18:36

Policja nie dała opozycji "odprowadzić" Putina na emeryturę

Swoją akcję przeciwnicy Putina nazwali Odprowadzimy dziadka na emeryturę. W Rosji 60 lat to w wypadku mężczyzn wiek emerytalny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kmu.gov.ua)

Policja w Moskwie zatrzymała dziś co najmniej sześcioro opozycjonistów, którzy zebrali się w Skwerze Iljińskim, pod oknami Administracji Prezydenta Federacji Rosyjskiej, aby _ odprowadzić na emeryturę _ kończącego w tym dniu 60 lat Władimira Putina.

Swoją akcję przeciwnicy Putina nazwali _ Odprowadzimy dziadka na emeryturę _. W Rosji 60 lat to w wypadku mężczyzn wiek emerytalny.

Uczestnicy happeningu przynieśli prezydentowi prezenty, m.in. kapcie, futerał na okulary, kominiarkę w stylu Pussy Riot, grabie, wąż do podlewania ogródka i tort. Jeden z demonstrantów chciał mu wręczyć drelich więzienny.

Wśród zatrzymanych są m.in. lider demokratycznego ruchu młodzieżowego My Roman Dobrochotow i twórca portalu Rosagit Wadim Korowin.

Swoje akcje z okazji 60-lecia Putina w Moskwie i innych miastach Rosji przeprowadzili także jego stronnicy. W Petersburgu, rodzinnym mieście prezydenta, zorganizowali oni m.in. Marsz Jubileuszowy, którego trasa wiodła przez miejsca związane z życiem, nauką i pracą Putina.

Sam jubilat dzień ten spędził właśnie w Petersburgu, w towarzystwie rodziny i najbliższych przyjaciół.

Wieczorem należąca do kontrolowanego przez państwo koncernu gazowego Gazprom telewizja NTV nadała materiał filmowy, w którym zaprezentował Putina - jak to określiła - _ takim, jakim znają go tylko najbliżsi _, czyli w kuchni, prezydenckiej limuzynie, za kulisami konferencji i w basenie.

Towarzyszący prezydentowi w tych scenach dziennikarz Wadim Takmieniow zapytał go m.in. o stosunek do opozycji. Putin oświadczył, że _ patrzy na nią ze spokojem _ i że ma nadzieję, że wśród opozycjonistów _ pojawią się poważni ludzie _.

_ Ziarna od plew w sposób naturalny zostaną oddzielone. Pojawią się rzeczywiście wybitni, interesujący ludzie, którzy będą mogli wziąć na siebie odpowiedzialność za jakieś branże i sfery życia społecznego, a być może nawet za cały kraj _ - powiedział Putin.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto pomysł Putina na zmiany w NATO Władimir Putin oświadczył, że uważa NATO w obecnej postaci za atawizm czasów zimnej wojny.
Miliarder pójdzie siedzieć za chuligaństwo? Rosyjski miliarder utrzymuje, jak pisze Reuters, że jest na celowniku prezydenta Władimira Putina z przyczyn politycznych.
Putin niemal wykreślił to słowo ze słownika W ciągu czterech miesięcy od powrotu na Kreml prezydent Władimir Putin praktycznie odszedł od otwarcia zainicjowanego przez jego poprzednika.
Tagi: rządy władimira putina, emerytura, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz