Notowania

zamieszki w egipcie
02.02.2012 23:09

Policja pacyfikuje demonstrantów w Kairze

Egipska policja użyła gazu łzawiącego przeciwko tysiącom demonstrantów, protestujących przed siedzibą MSW w Kairze przeciwko opieszałości sił bezpieczeństwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Egipska policja użyła gazu łzawiącego przeciwko tysiącom demonstrantów, protestujących przed siedzibą MSW w Kairze przeciwko opieszałości sił bezpieczeństwa, które nie zapobiegły zamieszkom po meczu piłkarskim w Port Saidzie.

W czwartkowej demonstracji uczestniczyło około 10 tys. osób, w tym wielu kibiców. Tłum parł w kierunku zabarykadowanego gmachu resortu spraw wewnętrznych w pobliżu placu Tahrir, odciągając na boki policyjne zasieki z drutu kolczastego. Gdy na policjantów posypały się kamienie, funkcjonariusze odpowiedzieli gazem łzawiącym, rozpraszając demonstrację.

W zamieszkach, które wybuchły w środę wieczorem między kibicami po meczu piłkarskim w Port Saidzie zginęły 74 osoby, a około tysiąca odniosło obrażenia.

Czytaj w Money.pl
Dziś rocznica więc masowo demonstrują Po przeciwnych stronach skweru zgromadzili się liberalni, umiarkowani działacze oraz islamiści.
Proces Mubaraka. Rosja nie chce kary śmierci Podkreślając fakt, że Rosja respektuje proces byłego prezydenta, ministerstwo spraw zagranicznych tego kraju, wydało komunikat, w którym pisze, że wyrok powinien być wydany przy wzięciu pod uwagę czynników humanitarnych.
Tagi: zamieszki w egipcie, egipt, zamieszki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz