Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kghm
06.05.2011 10:45

Policja zatrzymuje zadymiarzy z KGHM

Duda: Tusk zachowuje się jak pierwszy sekretarz, ale my się nie boimy. Górnicy chcą strajkować.

Podziel się
Dodaj komentarz
(archiwum Śląsko-Dąbrowskiej "Solidarności")

45-latka z powiatu polkowickiego i 38-latka z Lubina zatrzymali policjanci po przeanalizowaniu zapisu z monitoringu i zdjęć z bójki, do jakiej doszło wczoraj przed siedzibą KGHM. Donald Tusk mówił wczoraj o chuliganach podszywających się za związkowców i zapowiedział zdecydowane działania przeciwko nim.

Sześciu rannych ochroniarzy, jeden ma złamaną rękę i czeka go hospitalizacja, wybite drzwi od siedziby Zarządu KGHM w Lubinie, nawiększej dolnośląskiej spółki - taki jest bilans strat po wczorajszej manifestacji, w której wzięło udział ponad 1000 górników i hutników Polskiej Miedzi. Górnicy po staranowaniu drzwi i wybiciu szyb wtargnęli do siedziby KGHM, ale po rozmowach z policją wyszli z budynku. Około tysiąca górników domagało się co najmniej 300 zł podwyżki i spotkania z prezesem.

Premier powinien rozwiazywać problemy pracowników, a nie ich straszyć - tak przewodniczący Solidarności Piotr Duda.

POSŁUCHAJ PRZEWODNICZĄCEGO SOLIDARNOŚCI:

Tymczasem związkowcy z KGHM Polska Miedź zapowiedzieli na dziś tzw. strajk włoski pracowników miedziowej spółki. Deklaracja padła podczas pikiety, którą zorganizowano przed siedzibą zarządu spółki w Lubinie. Związkowcy domagają się m.in. 300 zł podwyżki dla każdego pracownika.

Strajk włoski ma - zdaniem przewodniczącego NSZZ Solidarność Sekcji Krajowej Górnictwa Rud Miedzi Józefa Czyczerskiego - polegać na _ skrupulatnym przestrzeganiu wszystkich instrukcji w pracy, które mają znaczenie _.

Proponowana przez związkowców podwyżka stawek o 300 zł dla każdego pracownika - zdaniem zarządu - nie ma nic wspólnego z premiowaniem dobrej pracy. Ponadto _ w praktyce podniesienie stawek płacy zasadniczej o 300 zł oznacza podwyżkę dla każdego zatrudnionego średnio o niemal 11 tys. zł rocznie. W skali roku oznaczałoby konieczność poniesienia przez spółkę kosztów zdecydowanie przekraczających 200 mln zł _ - czytamy w stanowisku zarządu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t138863.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/zarabiaja;dwie;srednie;krajowe;ale;im;malo,189,0,823741.html) Zarabiają dwie średnie krajowe, ale im mało Związkowcy z KGHM zapowiadają strajk włoski. Domagając się podwyżek stoczyli bitwę z policją. Premier pogroził im prokuratorem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t137647.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/gornicy;z;jsw;zarabiaja;6;8;tys;zl;miesiecznie;chca;podwyzek,18,0,814098.html) Górnicy z JSW zarabiają 6,8 tys. zł miesięcznie. Chcą podwyżek Poza wyższymi pensjami, strajkujący z Jastrzębskiej Spółki Węglowej domagają się wieloletnich gwarancji zatrudnienia. Już teraz przysługuje im szereg innych przywilejów.
Tagi: kghm, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz