Notowania

zamieszki w egipcie
12.05.2011 19:35

Policzyli ile kosztowało obalenie Mubaraka

Egipcjanie podsumowali koszt niepokojów i strajków, które wstrząsnęły krajem i doprowadziły do obalenia prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(World Economic Forum/CC/Flickr)

*Niepokoje i strajki, które wstrząsnęły Egiptem i doprowadziły do obalenia prezydenta Hosniego Mubaraka, przyniosły krajowi straty w wysokości ok. 3,5 mld dolarów - powiedział egipski minister finansów Samir Mohammed Radwan. *

Według niego straty w sektorze turystycznym wyniosły 2,2 mld dolarów, natomiast skarb państwa poniósł straty w wys. 1,3 mld dolarów.

Do Międzynarodowego Funduszu Walutowego wpłynęła oficjalna prośba Egiptu o pożyczkę. MFW zamierza wkrótce wysłać do Kairu zespół specjalistów, aby omówić z władzami Egiptu wielkość i warunki pożyczki - podała rzeczniczka funduszu w Waszyngtonie Caroline Atkinson.

Minister Radwan 26 kwietnia informował, że egipski rząd _ negocjuje pożyczkę w wys. 3-4 mld dolarów z MFW i drugą, w wys. 2,2 mld dolarów, z Bankiem Światowym _.

10 dni potem MFW podał, że Egipt ocenia swoje zapotrzebowanie na 10-12 mld dolarów do czerwca 2012 roku na wsparcie transformacji i wyregulowanie gospodarki.

Protesty, które wybuchły w Egipcie 25 stycznia, zachwiały gospodarką; prognozowana wartość PKB została obniżona o ponad połowę i o ponad połowę zmalały przewidywane na rok 2011 inwestycje zagraniczne. Inflacja nadal wzrasta, co podsyca zaniepokojenie i żądania podwyżek ze strony robotników.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t139098.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/turystyczny;gigant;traci;przez;afryke,35,0,826403.html) Turystyczny gigant traci. Przez Afrykę Niepewna sytuacja w Egipcie i Tunezji odbiła się na wynikach drugiego co do wielkości tour operatora w Europie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t100841.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejny;egipski;polityk;skazany;za;korupcje,55,0,826423.html) Kolejny egipski polityk skazany za korupcję Zoheir Garranah, egipski minister turystyki za rządów prezydenta Hosniego Mubaraka, został skazany na 5 lat więzienia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t20225.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/klopoty;branzy;turytycznej;-;zamieszki;w;afryce;odstraszaja,166,0,825766.html) Kłopoty branży turytycznej - zamieszki w Afryce odstraszają Zainteresowanie wyjazdami do Egiptu, Tunezji i Maroka spadło o połowę - twierdzi branża. Zmiany wakacyjnych planów potwierdza również badanie Money.pl.
Tagi: zamieszki w egipcie, egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz