Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wośp
13.01.2013 13:48

Politycy wspierają WOŚP. Choć nie wszyscy zgadzają się z Owsiakiem

Niezależnie od poglądów wszyscy parlamentarzyści zadeklarowali wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Choć mają swoje "ale".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

Taka zgoda wśród polityków zdarza się niezwykle rzadko. Niezależnie od poglądów wszyscy parlamentarzyści zadeklarowali wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

aktualizacja: 14:50

Prezydent Komorowski wziął udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy podczas swojego pobytu z żoną w Wiśle. Wspólnie z żoną, na aukcje przekazał weekendowy pobyt dla dwóch osób w Rezydencji Prezydenta RP w Zamku w Wiśle. Zwycięzca licytacji będzie mógł spędzić weekend w Zamku w Wiśle po uzgodnieniu terminu z Kancelarią Prezydenta. Zostanie także zaproszony na obchody Święta Wolności 4 czerwca 2013 roku.

- _ Wraz z żoną zachęcam wszystkich bardzo serdecznie do licytacji weekendowego pobytu w rezydencji prezydenckiej _ - mówił Komorowski. Wczesnym popołudniem pobyt ten na aukcji kosztował 1825 zł._ - Warto się spieszyć, póki jest ładna pogoda, póki można to połączyć z nartami _ - zachęcał prezydent.

Gratką dla licytujących może być także to, że ten, kto wylicytuje pobyt w prezydenckiej rezydencji w Wiśle, będzie mógł obejrzeć prywatne apartamenty - niedostępne dla mediów._ - Nie widzę żadnego problemu _ - odpowiedział prezydent, pytany o możliwość zajrzenia do prywatnych pokoi.

Komorowski mówił też, że cieszy go, iż w tym roku WOŚP zbiera pieniądze nie tylko dla najmłodszych, ale też dla seniorów._ - Cieszę się bardzo, że Orkiestra gra też dla starszych ludzi, bo to oznacza, że budujemy wspólnym wysiłkiem taką szczególną więź międzypokoleniową - solidarność między pokoleniami i tymi najmłodszymi, i tymi najstarszymi. Zachęcam państwa do hojności, do ofiarności, do brania udziału i zbieraniu pieniędzy i cieszenia się tym, że jesteśmy w takich sprawach razem _ - powiedział.

Hofman nie lubi Owsiaka, ale dajeAdam Hofman z PiS przekonuje, że WOŚP zasługuje na uznanie, bo każdego roku widać efekty wielkiego grania. - _ Mimo że mam inne poglądy niż Jurek Owsiak i nie podoba mi się ta ideologia, która stoi za Woodstockiem, to wrzucę do skrzynki, bo to jest rzecz ponad ideologiczna, ponad polityczna, moje dzieci rodziły się w warszawskim szpitalu, były badane maszynami z tymi serduszkami orkiestry, no to coś po tym zostaje i wrzucę do puszki _- mówi poseł.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ADAMA HOFMANA:Orkiestrę popiera też Jacek Protasiewicz z PO. Jego zdaniem, WOŚP ma ogromne zasługi dla szpitali. - _ Nikt w sensie materialnym chyba jeszcze nigdy tyle dobrego nie zrobił dla polskich szpitali, a zwłaszcza dla opieki nad dziećmi, co Jurek Owsiak i jego orkiestra przez 21 lat działalności. To są ogromne kwoty, których skutki widzimy na każdym oddziale dziecięcym w szpitalach. Dobrze że dziś pod swoją opiekę wziął jeszcze starszych _ - mówi.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JACKA PROTASIEWICZA:Co do tego, że Jurek Owsiak i jego fundacja pomagają, wątpliwości nie ma też lewica. Europoseł SLD Wojciech Olejniczak zwraca uwagę, że to nie tylko pomoc finansowa. - _ Jurek Owsiak pomaga nie polskiej służbie zdrowia, a tak naprawdę tym, którzy sami sobie nie radzą: małym dzieciom, teraz także seniorom. Warto pomagać, to nie tylko pomoc finansowa, ale także duchowa, edukacyjna, wspaniała sprawa _ - mówi europoseł.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI WOJCIECHA OLEJNICZAKA:Podobnie uważa Stanisław Żelichowski z PSL. Jego zdaniem, w Polsce niewiele jest akcji, które naprawdę łączą Polaków. - _ Z jednej strony zbieramy forsę na tak szlachetne cele, a z drugiej strony to jest akcja, która tak łączy Polaków podzielonych na każdym odcinku - nawet katastrofy nas dzielą, a nie łączą, więc to że Panu Owsiakowi udaje się nas połączyć na chwilę to trzeba temu tylko przyklasnąć _ - mówi.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI *STANISŁAWA ŻELICHOWSKIEGO:*Beata Kempa z Solidarnej Polski tłumaczy z kolei, że wspiera każdą organizację, która ją o to poprosi. Przyznaje jednak, że szczególnym sentymentem darzy właśnie WOŚP. - _ Powinniśmy to popierać i fajnie, że młodzi ludzie to robią, bo zawsze to gdzieś w ich sercach i umysłach pozostanie. Zawsze jeśli taki młody, zmarznięty człowiek poprosi o datek, to choćby to była dziesiąta czy dwunasta puszka, zawsze wrzucam _ - mówi posłanka.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI BEATY KEMPY:

Każdy, kto wrzuci pieniądze do puszki, otrzyma na pamiątkę czerwone serduszko. Finałowi przez cały dzień będą towarzyszyć różnego rodzaju imprezy i koncerty - artyści zagrają na nich jedynie za zwrot kosztów podróży. O godz. 20 punktem kulminacyjnym Finału będzie pokaz fajerwerków, tzw. _ Światełko do nieba _.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/m258401.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gra;orkiestra;owsiaka;ale;tym;razem;jest;inaczej,110,0,1230702.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Gra orkiestra Owsiaka, ale tym razem jest inaczej W całej Polsce odbywają się setki imprez i koncertów. Kwestuje ponad 120 tysięcy wolontariuszy. Zobacz, ile uzbierała już orkiestra.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/m200925.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/21;tysiecy;przedmiotow;na;aukcjach;owsiaka,201,0,1231305.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) To możesz wylicytować na WOŚP Kolacja ugotowana przez Janusza Palikota, zaproszenie na mecz NBA od Marcina Gortata czy trening z Pawłem Nastulą. I nie tylko.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/84/m258388.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wosp;zagra;takze;dla;seniorow;spolecznicy;sie;ciesza,131,0,1231235.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) System opieki dla starszych musi się zmienić _ Łóżka, materace przeciwodleżynowe to są rzeczy bardzo ważne, ale znowu skupiają się tylko na powierzchni tego problemu. _
Tagi: wośp, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz