Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
09.08.2005 13:08

"Polityka" - jak dziś wierzyć w cuda

Podziel się
Dodaj komentarz

"Polityka" zamieszcza rozmowę o tym jak dziś wierzyć w cuda. Dominikanin, profesor Jan Andrzej Kłoczowski mówi, że żyjemy w świecie, w którym rzeczywistość materialna zakrywa nam drugą stronę rzeczywistości - tej, w której działa Bóg. Ale są momenty - mówi dominikanin - w których następuje odsłonięcie. I to - zdaniem profesora Kłoczowskiego - są momenty cudu.
Według ojca Kłoczowskiego, momenty te nie muszą wyrażać się w formie fizycznej, bo ważniejsze jest odkrycie duchowe, mające charakter przerwania banalnego ciągu codzienności i odsłonięcia głębszej rzeczywistości. Zdaniem profesora Kłoczowskiego, takim odsłonięciem były dni odchodzenia Jana Pawła II.
W rozmowie z "Polityką" dominikanin mówi, że cud jest zawsze dziełem Boga, ale za przyczyną błogosławionego, na przykład kogoś takiego jak Karol Wojtyła. Bóg - mówi profesor Kłoczowski - działa najczęściej poprzez ludzi słabych i ubogich.
Podkreśla on, że nawet człowiekowi niewierzącemu nie jest potrzebny cud, by uznać Jana Pawła II za wielkiego człowieka. Mówi też, że cud jest darem - czymś, co dane jest za darmo. Zaznacza zarazem, że Kościół nie zobowiązuje katolików, by wierzyli w cuda.
Rozmowa z dominikaninem, ojcem Janem Andrzejem Kłoczowskim zatytułowana "W duszy i na piśmie" w najnowszym wydaniu "Polityki".

iar/"Polityka"/Skrzypczak/sawicka

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz