Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Połowa Wenezueli bez prądu. Prezydent: to sobotaż opozycji

0
Podziel się

Jak poinformował dziennik El Universal, wczoraj około południa (czasu miejscowego) prądu nie było w co najmniej 14 z 23 stanów, jak i w znacznej części Caracas i stołecznej aglomeracji.

Połowa Wenezueli bez prądu. Prezydent: to sobotaż opozycji
(Fabio Rodrigues Pozzebom/ABr/CC BY 3.0 BR/Wikimedia)
bErZsQjp

Połowa Wenezueli pozbawiona była wczoraj prądu. Prezydent kraju jest przekonany, że to efekt sabotażu. Wszystko wskazuje na to, że skrajna prawica próbuje dokonać energetycznego puczu - napisał Nicolas Maduro na Twitterze.

Sabotażu nie wyklucza także minister spraw wewnętrznych Miguel Rodriguez Torres.

Jak poinformował dziennik _ El Universal _, wczoraj około południa (czasu miejscowego) prądu nie było w co najmniej 14 z 23 stanów, jak i w znacznej części Caracas i stołecznej aglomeracji.

bErZsQjr

Minister ds. energii elektrycznej Jesse Chacon powiedział, że przyczyną są problemy na linii przesyłowej między miastem Guayana a zachodnią częścią Wenezueli. Elektrownia wodna w pobliżu w pobliżu Guayany pokrywa ponad 80 procent zapotrzebowania kraju na energię elektryczną.

Chacon zapewnił, że zasilanie będzie stopniowe przywracane.

Lider wenezuelskiej opozycji Henrique Capriles Radonski uważa, że to władze są odpowiedzialne za problemy energetyczne. _ Nasz naród cierpi z powodu nieudolności rządu, który nie chce inwestować w modernizację przestarzałej sieci energetycznej _ - napisał na Twitterze Capriles Radonski, który jest gubernatorem stanu Miranda, także pozbawionego prądu.

Czytaj więcej w Money.pl
Opozycja w Wenezueli nie ma łatwego życia Davila nazywa deputowanych prorządowych frontem militarystycznym, na którego czele stoi przewodniczący Zgromadzenia Diosdado Cabello.
Wybory zmanipulowane? Będzie bojkot Lider wenezuelskiej centroprawicowej opozycji Henrique Capriles Radonski zapowiedział wczoraj bojkot kontroli rezultatów wyborów prezydenckich.
Chavez jako ptaszek, geje i kobiety w portach Kampania przed zaplanowanymi na 14 kwietnia wyborami prezydenckimi w Wenezueli przybiera czasem dość niecodzienne formy.
bErZsQjS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)