Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polscy celnicy przechwycili perfumy za pół miliona złotych

0
Podziel się:

W należącym do 24-latka lokalu znaleźli prawie 1,5 tys. butelek perfum oznaczonych znakami znanych, światowych marek.

Polscy celnicy przechwycili perfumy za pół miliona złotych
(Leszek Kotarba/East News)

Na 2 tys. butelek podrabianych perfum znanych marek natrafili podlascy celnicy w przesyłkach kurierskich i w lokalu należącym do ich 24-letniego nadawcy. Wartość rynkowa tych perfum, gdyby były oryginalne, wyniosłaby 500 tys. zł.

Rzecznik Izby Celnej w Białymstoku Maciej Czarnecki powiedział w czwartek, że podczas kontroli przesyłek w białostockim oddziale jednej z firm kurierskich podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło kilkanaście paczek wysłanych od jednego nadawcy do odbiorców w całej Polsce.

Po ich prześwietleniu i otwarciu okazało się, że znajdują się w nich kosmetyki (głównie perfumy) ze znakami znanych, światowych marek. _ - Wyroby te - w sumie ponad pół tysiąca sztuk - wyglądem oraz jakością wykonania budziły wątpliwości co do ich oryginalności _ - dodał Czarnecki.

Celnicy skontrolowali też nadawcę paczek. W należącym do 24-latka lokalu znaleźli prawie 1,5 tys. butelek perfum oznaczonych znakami znanych, światowych marek, niezłożone pudełka z nadrukami oraz koperty. Część towaru była już zapakowana i gotowa do wysyłki.

Perfumy były sprzedawane poniżej cen rynkowych, ale sugerujących, że mogą to być oryginalne kosmetyki w atrakcyjnych cenach, a nie tanie, podrabiane produkty.

Celnicy zarekwirowali podejrzany towar. Ustalają, skąd pochodziły perfumy i jak długo trwał nielegalny proceder. Za obrót towarami, które są oznaczone podrobionymi znakami towarowymi, grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Zarobiliśmi na Rosjanach 23 miliony złotych Rosjanie wydali u nas dużo więcej, niż wynika to z faktur na granicy.
Granica zablokowana. Tysiąc tirów w kolejce Kierowcy tysiąca ciężarówek tworzą blisko trzydziestokilometrową kolejkę ciągnącą się od obwodnicy Białej Podlaskiej aż do Koroszczyna.
Gigantyczna kolejka tirów. 38 km do granicy Około 38 km przed granicą zaczynała się wieczorem w niedzielę kolejka ciężarówek do przejścia z Białorusią w Kuźnicy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)