Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polscy rolnicy tracą miliony z unijnych funduszy

Polscy rolnicy tracą miliony z unijnych funduszy

Fot. PAP/ Lech Muszyński

Wszystko przez kompletne nieprzygotowanie agencji, która powinna je wypłacać - pisze Rzeczpospolita.

Ministerstwo Rolnictwa, chcąc ratować sytuację, wprowadziło stan nadzwyczajny w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która odpowiada za wypłatę dopłat przeznaczonych na rozwój obszarów wiejskich.

Jednak według informacji Rzeczpospolitej utrata części środków jest praktycznie nieunikniona. Chodzi o część funduszy, które polskie rolnictwo ma do wykorzystania w latach 2007-2013. Rolnicy mogą w tym czasie otrzymać z unijnej kasy w sumie 17 mld euro. Wszystkie te środki są jednak zagrożone.

ZOBACZ TAKŻE:

Premier: Unijne dopłaty dla rolników muszą być utrzymane

Będą dopłaty do eksportu wieprzowiny?

unia europejska, dopłaty, rolnictwo
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
2008-02-12 11:43 Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ostatecznie mozna "zwalic "wine na poprzedników. Rząd obojetnie jakich partii ma rządzić a nie (starym zwyczajem) przenosic winę na wszystkich innych tylko nie na siebie......
2008-02-12 08:04 Bywalec forum
...a jeśli czarna ubecja PiS-owska ganiająca czarownice po opłotkach razem ze stworzoną przez WSI samotną broną, bodajże 6 razy zmieniała (w dwa lata!!!) prezesów ww agencji (a ci zamieniali "na swoich" wszystkich dyrektorów do kierowników powiatowych włącznie) to i tak trzeba podziwiać ARiMR, że w ogóle przez te 2 lata pracowała!!!

...a propos - czy ktoś to PiS-owskie "kołtuństwo" za realne straty w Euro, wynikłe z ich chorych obsesji kiedykolwiek rozliczy?
ewa 3245
87.116.251.* 2008-02-11 20:57
Do 2013 rolnik ma wykorzystac udokumentowane zakup tj ciagnik itp.Jeżeli nie ma dokmentu na zakup to kto mu wyda kasę.Pzecież uijne pieniądze ddostaje sę wtedy jezeli udokumentuje na co sa przeznaczone.Mieszkam kolo Tesco.Ostatnie doplaty z Unii wwydane byly wlasnie w marketach przez rolników i na nic co by wiązało się z gospodarstwem.I kto robi złą opinię w agencjach ?chłop któremu wieczie mało.
Zobacz więcej komentarzy (12)